2016-09-05 │ DIENOS RESTORANAS JUDĖK ;)

restoranas2      Šiandien visame pasaulyje yra gerai žinoma ir daug dėmesio sulaukia iniciatyva ,,Restoranų diena“ (www.restaurantday.org). Tai diena, kuomet kelioms valandoms visi norintys gali atidaryti savo vienos dienos restoraną sode, biure, namuose, autobuse, fabrike ar kitoje įdomioje vietoje. Tai renginys, kuris išlaisvina žmonių kūrybingumą, keičia požiūrį į maistą ir jo gaminimą, suteikia galimybę atrasti naujus skonius ir leidžia savo mėgstamais patiekalais dalintis su aplinkiniais.

      Šis kultūrinis renginys prasidėjo 2011 metais Suomijoje Helsinkio mieste kai trys draugai nusprendė atidaryti vienos dienos restoraną. Tokia jaunuoliu idėja sulaukė didelio susidomėjimo ir nuo to laiko ,,Restoranų diena“ rengiama keturis kartus per metus visame pasaulyje, kuomet restoranai, kavinės, barai atsidaro pačiose įvairiausiuose vietose.

      Lietuvoje pirmoji ,,Restoranų diena“ surengta 2012 metais įmonės ,,Menai ir renginiai“ ir jos vadovės Erikos Purauskytės iniciatyva. Šis vienos dienos restoranas buvo atidarytas įmonės biure, kuriame kiekvienas galėjo ne tik vaišintis paruoštu maistu, bet ir prisijungti prie šios iniciatyvos atsinešant savo pagamintus patiekalus.

      Siekiant šią iniciatyvą platinti Šiauliuose VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra 2016 m. gegužės mėnesį kartu su partneriais UAB „Menai ir Renginiai“, Turizmo rinkodaros asociacija, Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakultetu teikė projekto paraišką „Dienos restoranas: JUDĖK ;)“ Šiaulių miesto savivaldybės remiamoje Nevyriausybinių organizacijų projektų konkurse ir gavo dalinį finansavimą.

     Šiauliuose jau rugsėjo mėnesį bus rengiamas seminaras apie šio inotyvaus judėjimo ,,Dienos restoranas“ įgyvendinimą, tikslus bei rezultatų sklaidą. Bus siekiama parodyti, kad kiekvienas miestietis gali aktyviai dalyvauti miesto gyvenime, suteikti žinių jaunimui apie galimybes įsitraukti į socialiai reikšmingas veiklas. Renginyje taip pat savo patirtimi ir pastebėjimais dalinsis pati Erika Parauskytė – ,,Restoranų dienos“ Lietuvoje pradininkė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: