2016-09-26 │ DIENOS RESTORANAS JUDĖK ;)

restoranas2    Nacionalinės regionų plėtros agentūros Šiaulių filialas baigė Šiaulių miesto savivaldybės nevyriausybinių organizacijų rėmimo projektą „Dienos restoranas: JUDĖK ;)“. Projektu buvo siekiama prisidėti prie Šiaulių miesto įvaizdžio formavimo bei kultūrinio gyvenimo aktyvinimo, supažindinti miesto visuomene su tarptautiniu kulinariniu judėjimu Restaurant Day (www.restaurantday.org). Tarptautinio judėjimo „Dienos restoranas“ koncepcija apima miesto kultūros, miesto gyvenimo būdo renginius, netikėtose viešosiose ir privačiose erdvėse pateikiant maistą.

       Šis pasaulyje gerai žinomas maisto mėgėjų renginys suteikia galimybę kiekvienam dalyvaujančiam atsidaryti savo restoraną, kavinę, barą vienai dienai kur tik leidžia žmogaus fantazija (namuose, parke, gatvėje, ofise ar kitoje miesto vietoje). Pirmasis toks kulinarinis renginys įvyko 2011 m. gegužės 21 d. Helsinkyje, kuomet jaunuoliai iš Suomijos sugalvojo atsidaryti vos kelias valandas veikiantį restoraną.

    Kasmet Restoranų diena buvo rengiama keturis kartus per metus. Šiemet 5-tojo gimtadienio proga organizatoriai nusprendė, kad „Kiekviena diena yra Restoranų diena“, o pasaulinė Restoranų diena vyks kiekvienais metais gegužės mėnesio trečią šeštadienį.

       Miesto gyvenimo būdo ir miesto kultūros projektai atskleidžia miesto tapatybę, kurią siekia patirti kiekvienas miestietis. Pažymint, kad Šiauliuose atsirandančių socialinių – kultūrinių iniciatyvų įvairovė apima tik dalį kultūrinių-socialinių sričių, dažniausiai meno pvz. Gatvės muzikos diena, Tyrėjų naktys, Muziejų naktis ir kt. Nacionalinės regionų plėtros agentūros Šiaulių filialas sugalvojo „Restoranų dieną“ atvežti ir į Šiaulius. Nuo gegužės mėnesio buvo rengiami susitikimai-seminarai su valstybinėmis institucijomis ir atliekama prielaidų analizė, formuojant pakantumą ir įžvalgumą, derinant bendruomenės interesus ir „Dienos restoranas“ organizavimą galimai reglamentuojančių dokumentų nuostatas.

      Projekto veiklos buvo skirtos suburti, informuoti ir paskatinti inovatyviai veiklai tiek formalias, tiek neformalias Šiaulių miesto grupes, kurios mieste veikia kūrybiškai. Informuojant tikslines grupes apie gerąją tarptautinio judėjimo „Dienos restoranas“ patirtį seminaruose dalyvavo įmonės ,,Menai renginiai“ atstovės. Erika Purauskytė (Restoranų diena Vilniuje pradininkė ir iniciatorė) dalinosi savo patirtimi ir džiaugėsi, kad kasmet Lietuvos sostinėje ši iniciatyva tampa vis populiaresnė ir sulaukia vis daugiau dėmesio. Anot Erikos Purauskytės, tai „renginys, kuris suteikia begalę gerų emocijų, skatina bendravimą ir bendradarbiavimą“

      Svarbu neužmiršti, kad kiekvienas norintis atsidaryti savo restoraną, kavinę ar barą vienai dienai pirmiausia turi įvykdyti kelias pagrindines sąlygas:

  • Susikurti socialinės paskyros įvykį, kad kuo plačiau renginys paplistų.Iš anksto užregistruoti savo restoraną tarptautinėje svetainėje http://www.restaurantday.org;
  • Susikurti socialinės paskyros įvykį, kad kuo plačiau renginys paplistų.Pasikabinti Restoranų dienos logotipą savo vienos dienos restoranėlyje;
  • Susikurti socialinės paskyros įvykį, kad kuo plačiau renginys paplistų.Susikurti socialinės paskyros įvykį, kad kuo plačiau renginys paplistų.

      Artimiausia pasaulinė ,Restoranų diena“ vyks 2017 m. gegužės 20 d., todėl kviečiame visus aktyviai dalyvauti ir įsitraukti į pasaulinį judėjimą ir savo vienos dienos restoranus, barus atidaryti Šiaulių mieste.

    Skatinkime Šiaulių miesto visuomenės aktyvų gyvenimą, stebinkime aplinkinius, kaimynus savo kulinariniais sugebėjimais!


Restoranų dienos seminaro medžiaga

 


 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: