2016-12-27 │ AKTYVŪS MOKYMAI JAUNIMUI

IMG_1589,,Kiekviena gyvenimo akimirka yra naujo pradžia… Kiekviena mūsų mintis kuria ateitį” (Louise L. Hay.) Šiandieninio žmogaus gyvenimas priklauso nuo pasirinkimų, minčių, elgesio ir jį supančios aplinkos. Tam, kad užsitikrintume gerovę, sėkmingai adaptuotumėmes aplinkoje labai svarbu kuo anksčiau pažinti save, atskleisti savo gebėjimus ir tobulinti socialinius įgūdžius.

VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra vykdo projektą ,,Saugus uostas“, kurį finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Šiame projekte didelis dėmesys skiriamas jauno žmogaus vertybių formavimui, socialinių įgūdžių vystymuisi ir tarpusavio bendradarbiavimo skatinimui.

VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra vykdo projektą ,,Saugus uostas“, kurį finansuoja Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas. Šiame projekte didelis dėmesys skiriamas jauno žmogaus vertybių formavimui, socialinių įgūdžių vystymuisi ir tarpusavio bendradarbiavimo skatinimui. Siekiant šių tikslų Šiauliuose buvo suorganizuoti aktyvūs trijų dienų mokymai „Jaunimo socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymas įtvirtinant pozityvią saviraišką“. Mokymuose dalyvavo 16-20 metų jaunuoliai. Mokymų metu pasitelkiant edukacines priemones, savęs pažinimo testus buvo stiprinamas jaunuolių socialinis pasitikėjimas, ugdomos socialinės ir karjeros kompetencijos bei emocinių reakcijų valdymas, dėmesingumas.

Šie suorganizuoti mokymai apėmė ne tik teorines paskaitas, diskusijas, savęs įsivertinimo metodus, tačiau socialiniai įgūdžiai, tarpusavio bendradarbiavimas, dėmesingumas, požiūris į aplinką buvo formuojami pasitelkiant netradicines sporto šakas. Šiaulių sporto mokyklos ,,Klevas“ treneris Vytautas Kalinauskas jaunuoliams pristatė aktyvią sporto šaką regbis-7, supažindino su atsiradimo istorija, taisyklėmis bei pravedė treniruotę. Tai Lietuvoje labai populiari kontaktinė sporto šaka, kuri reikalauja žaidėjų bendradarbiavimo, susikaupimo ir dėmesingumo. Kita sporto šaka, kurią jaunuoliai išbandė sporto mokyklos ,,Klevas“ stadione – žolės riedulys. Treneris Vaidotas Vaičeliūnas supažindino ne tik su žolės rieduliu, bet ir suorganizavo florbolo ( grindų riedulio) treniruotę Kane‘s arenoje. Taip pat jaunuoliai turėjo galimybę išbandyti ir ne tokią aktyvią, bet didelio susikaupimo reikalaujančią olimpinę sporto šaką – sportinį šaudymą. Šis, susikaupimo, dėmesingumo ir taiklumo reikalaujantis užsiėmimas vyko sporto rūmuose ,,Šiauliai“.

Tikimės, kad ateityje organizuojami aktyvūs mokymai sulauks dar daugiau susidomėjimo, kadangi tai užtikrina ne tik efektyvų, įdomų laisvalaikio praleidimą, bet ir pozityvaus mąstymo bei atsparumo išoriniam neigiamam spaudimui ugdymą. Tokie mokymai skatina jauno žmogaus saviraišką, domėjimąsi aktyvia veikla, savanoryste.

Projekto partneriai:

uosto partneriai

IMG_1589

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: