2017-09-27 │ PROJEKTO ,,SAUGUS UOSTAS“ PABAIGA

Mokymai jaunimui ,,Renkuosi sąmoningai“ užbaigė prevencinio projekto, prasidėjusio 2016 metais rugsėjo mėnesį, veiklas. Paskutinieji mokymai su lektore, karjeros konsultante Diana Armaliene, sukvietė didelį būrį Šiaulių Stasio Šalkauskio mokinių. Mokiniai aktyviai diskutavo apie gyvenime iškylančius iššūkius, pasirinkimo galimybes, analizavo gyvenimiškas situacijas, kurios iššaukia tiek teigiamų, tiek neigiamų gyvenimo pokyčių. Lektorė, karjeros konsultantė akcentavo, kad viskas priklauso nuo mūsų  pačių: mūsų minčių, elgesio ir užsibrėžtų tikslų, tad labai svarbu kontroliuoti savo įpročius, nuolat semtis motyvacijos ir apgalvotai žengti savo tikslo link.

Visus metus aktyviai vykdytų prevencinio projekto ,,Saugus uostas“ veikomis buvo siekiama formuoti jaunimo sveikos asmenybės vystymosi vertybes įtraukiant jų tėvus, ugdymo įstaigas ir kitus bendruomenės narius. Projekto metu mokymuose, diskusijose, paskaitose dalyvavę jaunuoliai, jų tėvai bei mokytojai identifikavo savo stiprybes ir kliūtis asmenybėje, formuojančias naują požiūrį į sveiką gyvenseną, stiprino sąmoningumą alkoholio vartojimo prevencijos srityje, ugdė savo teigiamų emocijų raišką sprendžiant vidinius konfliktus. Projekte taikomi netradiciniai mokymosi metodai, kuomet jaunimo socialinis pasitikėjimas, emocinių reakcijų įsisąmoninimas ir valdymas, bendravimo įgūdžiai bei atsakingumas įtvirtinami per sporto šakas. Jaunuoliai savo ištvermę ir įgytas žinias užtvirtino išbandydami sportinį šaudymą, grindų riedulį ir regbį.

Projekto metu naudotas mokymų metodas, kuomet mokomasi netradicinėje aplinkoje ir įgytos žinios užtvirtinamos išbandant aktyvias sporto šakas pasitvirtino. Todėl numatoma, kad tokio pobūdžio mokymai bus organizuojami ir tikimasi, kad dar daugiau jaunimo, tėvų bei mokytojų įsijungs į šiuos mokymus, ir savo socialines savybes, pasitikėjimą, atsparumą ugdys kartu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: