2017-10-25 │SOCIALINIŲ KOMPETENCIJŲ UGDYMO MODELIS

VšĮ Nacionalinės regionų plėtros agentūros direktorė Aida Adeikienė spalio 18 dieną buvo pakviesta dalyvauti projekto „Lyderių laikas“ (LL) alumnų ir būsimų projekto dalyvių susitikime, kuriame didelis dėmesys buvo skiriamas Socialinių kompetencijų ugdymo sistemos modeliui aptarti. Socialinis kompetencijų ugdymo modelis – tai Šiaulių miesto savivaldybės sukurtas modelis, skirtas visoms įvairių tipų bendrojo ugdymo mokykloms, siekiančioms visuminio mokinių ugdymo. Šis unikalus modelis į mokinių ugdymo procesą tiesiogiai įtraukia su ugdymu nesusijusias įmones, įstaigas, organizacijas, vietos bendruomenes, kitas suinteresuotas šalis ir sudaro galimybę  Šiaulių miesto jaunuoliams įsitraukti į organizacijų, įstaigų veiklą.

VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra viena iš pirmųjų Šiaulių miesto organizacijų prisijungusi prie Socialinių kompetencijų ugdymo modelio ir pasirašiusi partnerystės sutartį su Šiaulių miesto savivaldybe. Renginyje agentūros direktorė Aida Adeikienė dalinosi įspūdžiais apie jaunuolius, kurie pagal Socialinių kompetencijų ugdymo modelį dalyvavo VšĮ Nacionalinės regionų plėtros agentūros veikloje, savo iniciatyva rengė ir įgyvendino įvairius projektus. Pasak direktorės, dalyvavimas Socialinių kompetencijų ugdymo modelio sistemoje teikia abipusę naudą: mokiniams tai neįprasta veikla, aplinka, kuri atskleidžia jų kūrybiškumą, iniciatyvumą, moko komandinio darbo, o tuo tarpu agentūros darbuotojai iš jaunimo gali pasimokyti drąsos ir atkaklumo siekiant užsibrėžto tikslo. Aida Adeikienė pabrėžė, kad tokia mokinių veikla ne tik reikalinga, bet ir privaloma.

Renginyje dalyvavo ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento direktorė Asta Lesauskienė, kuri drąsino susirinkusius mokinius bei jų mokytojus aktyviai dalyvauti įvairiose programose, kurios padeda tobulėti, geriau suprasti save.  Edita Minkuvienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto departamento Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė, kartu su Šiaulių Medelyno progimnazijos vadove Ingrida Mazrimiene, Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos vadove Loreta Tamulaitiene bei Šiaulių „Saulėtekio“ gimnazijos direktore Jūrate Kaščiuškiene susirinkusiems pristatė Socialinių kompetencijų ugdymo modelio diegimą Šiaulių mieste.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: