2017-10-27 │JAUNO ŽMOGAUS RESOCIALIZACIJA

22883615_1936323963051196_644498082_oNe paslaptis, kad jaunimo, ypač nepilnamečių, nusikalstamumas – svarbi visuomenės problema. Norint jaunimą nukreipti teisinga linkme, svarbu pasirūpinti jauno žmogaus užimtumu, laisvalaikiu bei supančia aplinka. Jauno žmogaus nusikalstamumo prevencijai užtikrinti Kalėjimo departamentas kiekvienais metais skatina Lietuvos Probacijos tarnybų darbuotojus įgyvendinti projektus, kurie būtų nukreipti į kompleksinį nepilnamečių resocializacijos procesą.

Šių metų spalio 25 dieną Probacijų tarnybų darbuotojai, įgyvendintų projektų partneriai rinkosi į Kalėjimų departamentą, kuriame buvo pristatomi geriausi projektai, skirti tarnybų priežiūroje esančių nepilnamečių nusikalstamumui mažinti. Projektinės veiklos apėmė ne tik užimtumo skatinimą, bet ir pozityvaus mąstymo bei įgūdžių formavimą, naujų žinių, kompetencijų įgijimą, atsparumo išoriniam neigiamam spaudimui ugdymą. Viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros direktorė Aida Adeikienė ir karjeros konsultantė Diana Armalienė pristatė įgyvendintą projektą ,,Sėkmės motyvacija“. Projektas ,,Sėkmės motyvacija“ skirtas nepilnamečių savimotyvacijos stiprinimui per aktyvų komandinį sportą, mokymą(si), siekiant efektyvių pokyčių asmenybės tobulėjimo ir pozityvių santykių kūrimo šeimoje. Projekto veiklas sudarė mokymai nepilnamečiams ,,Asmeninio išskirtinumo priėmimas. Sėkmės motyvacija“, aktyvaus sporto treniruotės (tinklinio, padelio, stalo teniso, kartingų) ir šeimų varžybos boulinge.  Šį projektą agentūra įgyvendino kartu su Šiaulių apygardos probacijos tarnyba ir Socialinės integracijos centru.

Laikinasis Kalėjimų departamento direktorius Viktoras Davidenko džiaugėsi, kad įgyvendinami projektai sulaukia didelio jaunų žmonių susidomėjimo, o į projektines veiklas įsitraukia ne tik nepilnamečiai, bet ir jų šeimos nariai. Tik nuosekliai ugdydami jauną žmogų galime užtikrinti, kad mūsų visuomenė būtų saugesnė, o nepilnamečiai laimingesni ir siekiantys pozityvių gyvenimo tikslų.

Daugiau apie projektą „Sėkmės motyvacija“ skaitykite čia.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: