2017-11-27 │ SODŲ BENDRIJŲ NARIAI TOBULINO SAVO ŽINIAS

Skelbiame, spalio 30 dieną prasidėjusių, neformalaus suaugusiųjų švietimo mokymų ,,Besimokanti bendrija: Sinergija. Vystymasis. Darna“ pabaigą. Šie mokymai sukvietė sodų bendrijų pirmininkus, valdybos narius ir jų įgaliotus asmenis kartu su įvairių sričių lektoriais, specialistais gilinti, išplėsti savo žinias, ugdyti bendrąsias ir kultūros kompetencijas bei pasidalinti savo patirtimi.

Siekiant užtikrinti sodų bendrijų pirmininkų, valdybos narių funkcijų tinkamą atlikimą, mokymų moderatorė dalyvius supažindino su naujausiais bendrijos valdymą reglamentuojančiais teisės aktais, darbo organizavimo tvarka. Kartu nagrinėjo pagrindines sodų bendrijų funkcijas, privalomas vidaus tvarkos taisykles, praktiškai analizavo kaip tinkamai, pagal visas nustatytas LR dokumentų rengimo taisykles, ruošti administracinius raštus, dokumentus, protokolus. Finansininkė Jolita Alsienė pristatė sodų bendrijų veiklai būtinus finansinius dokumentus, teisingą jų pildymą, supažindino dalyvius su kompiuterinėmis apskaitos programomis bei išanalizavo viešųjų pirkimų reikalavimus, pirkimo būdus, privalomas pirkimų organizavimo procedūras.

Mokymų metu daug dėmesio skirta komunikacijos sričiai. Šios srities specialistė Kamilė Venciūtė dalyvius supažindino su komunikacijos formomis, galimais informacijos sklidimo kanalais. Pristatė socialinius tinklus, jų naudą sodų bendrijų veiklai. Suteikė žinių kaip tinkamai skelbti informaciją socialiniuose tinkluose, elektroniniuose laiškuose, kvietimuose. Tęsdama komunikacijos temą lektorė, lietuvių kalbos mokytoja Raimonda Tamoševičienė mokė dalyvius bendravimo paslapčių, atskleidė kaip efektyviai vesti sodų bendrijų susirinkimus ir pasiekti numatytus tikslus.

Mokymų dalyviai įgijo ne tik administracinių, teisinių bei komunikacinių žinių, tačiau iš naujo susipažino su gamta, sodus supančia aplinka. Gyvūnų veisėjas, ekologas, Asociacijos Ekosistemų apsaugos centro steigėjas Petras Adeikis akcentavo vieną iš pagrindinių sodų bendrijų numatytų funkcijų – tausoti, puoselėti gamtą bei kraštovaizdį. Ekologas sodų bendrijų valdybos narius supažindino su tvarka kaip reikėtų elgtis pamačius sužeistą žinduolį, kaip išvengti susidūrimo su vilku, lape ar kitu plėšriuoju žinduoliu.

Mokymų programos ,,Besimokanti bendrija: Sinergija. Vystymasis. Darna“ dalyviai pagerino savo socialinį, ekonominį, skaitmeninį, aplinkosauginį raštingumą, sustiprino kritinio mąstymo įgūdžius, pažino savo stiprybes ir silpnybes, mokymosi stilių, juos motyvuojančius veiksnius, praplėtė pažinčių ratą bei užmezgė naudingų kontaktų. Mokymuose dalyvavę sodų bendrijų pirmininkai, valdybos nariai liko labai patenkinti mokymais, išreiškė norą ir toliau periodiškai susirinkti, tam, kad galėtų kartu spręsti iškilusias sodų problemas bei dalintis savo patirtimi.

Geriausia padėka - nuoširdus ačiū.
Geriausia padėka – nuoširdus ačiū.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: