Jaunųjų smuikininkų akademija “Muzika kitaip: iššūkiai naujam šimtmečiui“

virsune

Viešoji įstaiga Nacionalinė regionų plėtros agentūra kartu su partneriu Viešąja įstaiga Pojūčių akademija įgyvendina projektą Jaunųjų smuikininkų akademija ,,Muzika kitaip: iššūkiai naujam šimtmečiui“. Projekto tikslas – organizuojant vasaros poilsį jauniesiems smuikininkams praplėsti jų akiratį ir suvokimo spektrą per asmenybių sėkmės istorijas bei sudaryti galimybę įgyti smuikavimo praktikos perimant patyrusių žymių smuikininkų patirtį. Projekto metu skatinama 8 – 15 metų vaikų kūrybinė veikla, sukuriamos sąlygos vaikų saviraiškai, lavinamas gebėjimas kritiškai mąstyti bei orientuotis dinamiškoje visuomenėje. Pagrindinė projekto veikla numatoma 2018 m. rugpjūčio mėn. 

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2018 birželis – lapkritis.
Projektą finansuoja Šiaulių miesto savivaldybė.


2018-08-20│KVIEČIAME Į UŽBURIANTĮ SMUIKININKŲ KONCERTĄ

2018 m. rugpjūčio 31 d. 19 val. kviečiame į užburiantį jaunųjų smuikininkų akademijos ,,Muzika kitaip“ koncertą, kuris vyks Kurtuvėnų Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčioje.

Jaunieji Šiaulių miesto smuikininkai rugpjūčio mėnesį turėjo galimybė dalyvauti nepaprastoje muzikinėje stovykloje Jaunųjų smuikininkų akademija ,,Muzika kitaip: iššūkiai naujam šimtmečiui“.

Dešimties dienų muzikinėje kelionėje jaunieji talentai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su Naujų Idėjų Kameriniu Orkestru NIKO, smuiko virtuozės Augusta Jusionytė ir Dalia Simaškaitė su mažaisiais pasidalino savo patirtimi, savo sėkmės istorijomis bei iššūkiais. Visos stovyklos metu jaunieji smuikininkai ugdė ir savo muzikinius įgūdžius, ruošėsi baigiamajam stovyklos koncertui, kuriame koncertuos su gerai muzikos pasaulyje atpažįstama atlikėja Aurelija Čižauskaitė-Butkaliuk.

Muzika kitaip

Aurelija Čižauskaitė-Butkaliuk puikiai žinomas veidas muzikos pasaulyje. Pati nuėjusi ir vis dar einanti sudėtingu, tačiau nepaprastai žavingu muzikos keliu. Ji įsitikinusi, kad muzikinis ugdymas tai ne muzikanto ugdymas, o ,,muzikos žmogaus“, kurio viduje puoselėjamos tokios vertybės kaip atsakomybė, pagarba, kūrybiškumas, disciplina, savivertė.
,,Pati turėjau nuostabią mamą, kuri leido man kartu dalyvauti visuose kūrybiniuose / kultūriniuose procesuose. Jutau neapsakomą laimę ir dėkingumą už tai, kad patyriau daugiau nei tie vaikai, kurie po pamokų žaidė kieme su lėlėmis. Kultūros daugialypiškumą, stengiuosi perteikti ir savo dukrai Gabrielei. Matau ją augančią laimingą, savimi pasitikinčią, kūrybišką. Jaučiu, kad turiu energijos ir idėjų rezervų, galiu tuo dalintis ir su kitais vaikais. Norisi skatinti vaikų ir jaunimo kūrybiškumą kūrybinio ugdymo dienos stovyklėlėse; plėsti vaikų ir jaunimo kultūrinį akiratį, ugdyti jų meninį skonį bei kūrybinį potencialą; parodyti profesionalios muzikos pasaulį iš arti ir skatinti juo domėtis, suprasti. Tiesiog, auginti ne ,,vaiką“, o ,,žmogų“.“


2018-08-07 │PERSIKĖLĖME Į PASAKŲ PASAULĮ

Šiandien Jaunųjų smuikininkų akademijoje “Muzika kitaip“ nuostabiosios Edita Lei (Fėjų slėnis) ir Agnytė Gečaitė. Editos “Fėjų muzikos“ istorija ir Agnytės smuikas nukėlė visus mus į nepaprastą svajonių ir pasakų pasaulį. Visu turėjome galimybę pabūti Editos pasakoje su fėjomis, gamta ir, žinoma, Agnyte bei jos muzika.
Agnytės mama Eglė papasakojo apie Agnytės muzikos kelią, o mokytoja Lijana pasidalino prisiminimais, ką reikią mokyti tokią talentingą atilikėją.
Sėkmės Jums visoms ir iki susitikimų!


2018-08-06 │TREČIOJI STOVYKLOS DIENA

Trečioje Jaunųjų smuikininkų akademijos ,,Muzika kitaip“ dienoje nepakartojama patirtis su smuiko virtuozėmis Augusta Jusionyte ir Dalia Simaškaite.
Mažieji smuikininkai ne tik klausėsi pasakiško grožio ir meistriško atlikimo kūrinių, bet ir išklausė Augustos ir Dalios karjeros istorijų, išgirdo atsakymus į jiems rūpimus klausimus: ar joms patinka groti smuiku? ar tikrai reikia groti tiek daug? ir ar jos vis dar groja gamą?!
Ačiū Jums Augusta ir Dalia už nepakartojamą popietę ir už tai, kad taip giliai Jūsų muzika palietė mus visus.


2018-08-05 │SUSITIKIMAS SU NIKO

Pirmosios Jaunųjų smuikininkų akademijos ,,Muzika kitaip“ dienos praėjo sėkmingai. Jaunieji talentai turėjo išskirtinę galimybę visą dieną praleisti su tikrais profesionalais , pasisemti patirties iš kamerinio orkestro NIKO.
Jauni, žavūs, talentingi ir sėkmingi NIKO pavergė mažųjų smuikininkų širdis.

38465696_218264422363731_7430915548092825600_o


%d bloggers like this: