„Kario stovykla: savęs pažinimo, komandinio darbo ir naujų iššūkių patirtis‘‘ – tai projektas, kuris skirtas užtikrinti Šiaulių apygardos probacijos tarnybos priežiūroje esantiems jaunuoliams turiningą laisvalaikį, socialinių įgūdžių formavimą bei supažindinti su savanoriavimo galimybėmis. Organizuojamos projekto veiklos „Kario stovykla“, „Spalvotas kelias į save“, „Kario stovykloje išmoktos pamokos“ stiprins jaunuolių bendravimo įgūdžius su šeimos nariais ir aplinka, padės geriau pažinti save ir išmokys jaunuolius primti teisingus sprendimus įvairiose situacijose.
Projektą finansuoja Kalėjimų departamentas prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos.
Projekto vykdymo laikotarpis: 2016 m. gegužė – rugsėjis.
2016-09-26 |NEPILNAMEČIŲ RESOCIALIZACIJOS PROJEKTŲ PRISTATYMAS
Šiaulių mieste vyko Lietuvos apygardų probacijų tarnybų susitikimas, kurio metu buvo pristatyti vasaros laikotarpiu įgyvendinti projektai skirti nepilnamečių resocializacijai. Vykdomi projektai skatino jaunuolius įgyti pasitikėjimo savimi, palaikyti visuomeniškus santykius su aplinka ir pritaikyti savo profesinės veiklos gebėjimus gyvenimo sėkmei.
Renginyje dalyvavo Lietuvos Respublikos teisingumo ministras Juozas Bernatonis, Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas, Šiaulių rajono savivaldybės meras Antanas Bezaras ir socialiniai partneriai, kurie vykdė jaunuolių resocializacijos projektus.
2016-08-17 |KARIO STOVYKLA: SAVĘS PAŽINIMO, KOMANDINIO DARBO IR NAUJŲ IŠŠŪKIŲ PATIRTIS
Atrinkti projekto dalyviai dalyvavo trijų dienų stovykloje. Pirmąją dieną jaunuoliams buvo surengti mokymai „Atskleisk karjeros projektavimo paslaptį“. Šių mokymų eigoje dalyviai mokėsi įgyti pasitikėjimo savimi, pažinti save, palaikyti visuomeniškus santykius su aplinka ir pritaikyti savo profesinės veiklos gebėjimus gyvenimo sėkmei.
Jaunuoliams buvo vedami ne tik teoriniai seminarai, tačiau net dvi paras jie praleido kariniame poligone. Susipažino su tikro kariškio gyvenimu, atliko įvairias karybos užduotis, kurios reikalavo ne tik fizinės jėgos, bet ir ištvermės. Susipažino su visais šiai profesijai būdingais išoriniais ir vidiniais veiksniais.
Projekto pabaigoje vykusioje refleksijoje „Kario stovykloje išmoktos pamokos“ buvo aptartas projekto naudingumas, dalijamasi įspūdžiais, pastebėjimais, kurie leis tobulinti bei vykdyti šį projektą ir ateityje.