„Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“

Mažasis sveikos gyvensenos ambasadoriusimage description

Projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ (08.4.2-ESFA-K-629-02-0009) kompleksinės veiklos analizuos vaikų portretus keliais aspektais: fizinio (aktyvumas, sveika mityba, veiklos ir poilsio balansas, asmens ir aplinkos švara), emocinio (jausmai, emocijos, patirtis) kartu su socialine raida ir pažintinio (savivertė, pozityvus mąstymas). Projektu siekiama ugdyti teisingą gyvenimo ergonomiką bei įpročius, mokoma taisyklingai sportuoti, nuolat prižiūrint kineziterapeutams (sporto instruktoriams). Vaikai mokomi ne tik judesių, bet ir ugdomos žinios, kurios tai turi tapti kasdienybe. Vaikams sudaromos specialios, pagal pasiekimus atnaujinamos, individualizuotos pratimų programos, kad vaikai profilaktika galėtų užsiimti ir namuose.

 Projektą sudaro veiklos, kurios formuoja vaiko elgsenos ir gyvensenos pagrindus, kurie vėliau nulems asmens sveikatą ir gyvenimo kokybę:

  • „Augu ambasadoriumi“
  •  „Augu aktyviai judėdamas“
  • „Augu pasitikėdamas ir pozityvus“
  •  „Augu tyrinėdamas“

Projekto veiklas organizuos ir vykdys 19 partnerių. Partnerystės dydis grindžiamas įvertinant siekiamus veiklų uždavinius, apima plačią institucinę sandarą (visų lygių švietimo įstaigas, įtraukia privačius sveikatos priežiūros centrus, bendruomenes ir  kt. NVO), atstovauja pagrindinių projektui įtaką darančių grupių interesus. Partneriai įsitraukdami į projektą prisiima su veiklų įgyvendinimu susijusias rizikas, integruotą atsakomybę už dalyvių į(si)traukimą į veiklas, efektyvų infrastruktūros naudojimą.

Tikslinė grupė – vaikai ir paaugliai. Projekto trukmė – 24 mėn. Projektas įgyvendinamas Šiaulių miesto ir rajonų savivaldybėse.

Projektas finansuojamas ES socialinio fondo lėšomis.

Už projektą atsakinga 

Rugilė Strikoriūtė, komunikacijos specialistė, Tel. +370 607 79 707, El. paštas: komunikacija@nrda.lt


PROJEKTO NAUJIENOS

 

2020-06-26 | STOVYKLA „AUGU TYRINĖDAMAS“

2020 m. birželio 23-25 dienomis vyko pirmoji projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ stovykla „Augu tyrinėdamas“.  Ši, pirmoji Mažųjų ambasadorių laida ne tik patobulėjo fiziškai, bet ir išmoko daug naujų dalykų apie save, susirado naujų draugų. Stovyklos metu vaikai savo jėgas išbandė leisdamiesi į tris skirtingus žygius, sportuodami, žaisdami komandinius žaidimus, jodinėdami žirgais. Mažieji ambasadoriai pasitelkus virtualią realybę susipažino su savo emocijomis ir jų pokyčiais skirtingomis situacijomis, bei kartu su mediku susipažino su pirmosios pagalbos pradmenimis. Bene labiausiai Mažieji ambasadoriai laukė atvykstant virtuvės šefo Cosimo, su kuriuo vaikai lipdė raviolius su špinatais, sveiką picą bei gnocchius. Džiaugiamės savo šauniausiais Mažaisiais sveikos gyvensenos ambasadoriais, kurie projekto metu ūgtelėjo bent per gerą sprindį!


2020-01-17 | PROJEKTO „MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“ PARODOMOSIOS SPORTO EDUKACIJOS

Sveika gyvensena – tai įpročių visuma, kuri priklauso nuo kiekvieno iš mūsų požiūrio į save, nuo mūsų kasdienės elgsenos, supratimo, įpročių. Sausio 17 dieną, pasibaigė pirmasis projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ parodomųjų edukacijų  ciklas. Per beveik du mėnesius projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ komanda, kurią sudarė edukologė, moderatorė, sporto treneris ir medikas, aplankė 10 skirtingų Šiaulių miesto ir rajono mokyklų.  Parodomųjų sporto edukacijų metu mažieji sveikos gyvensenos ambasadoriai aiškinosi kas yra sveika gyvensena, statė sveiko maisto piramidę, kalbėjo kaip įveikti stresą tinkamo kvėpavimo metodika, diskutavo apie savo laisvalaikį bei kasdienius įpročius. Kartu su treneriu žaidė sportinius žaidimus, kurie išjudino net ir pačius nedrąsiausius ! Projekto dalyviai susipažino su tolimesnėmis projekto veiklomis ir su edukologės pagalbą įsidiegė specialiai projektui sukurtą išmaniosios programėlės prototipą.  Po parodomosios sporto edukacijos netrūko juoko, pozityvių emocijų ir klausimų kada ir vėl susitiksime…


2019-11-06 | PROJEKTO „MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“ FORUMAI

Lapkričio 6 dieną, pasibaigė pirmasis projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ forumų ciklas. Forumų metu susitikome su keliais šimtais mažųjų ambasadorių iš daugiau nei 8 skirtingų Šiaulių miesto ir rajono mokyklų. Forumų metu kartu su moderatore ir edukologe, mažieji ambasadoriai žiūrėjo specialiai projektui sukurtą motyvacinį filmuką, diskutavo apie sveikos mitybos svarbą ir reitingavo dažniausiai mūsų mityboje sutinkamus produktus, bei kalbėjome apie sporto svarbą mūsų gyvenime. Forumo metu siekiama ne tik suteikti naujų žinių, bet ir ugdyti jauno žmogaus iniciatyvumo, doros bei sveikos gyvensenos įgūdžius. O jau gruodžio 4 dieną, kartu su sporto treneriu ir mediku, startuosime su nauja projekto veikla – parodomosiomis sporto edukacijomis.


2019-09-27 | PROJEKTO „MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“ FORUMAI

Rugsėjo 28 d., Šiaulių arenoje, Galimybių festivalio „TAVO PIN KODAS“ metu įvyko pirmieji projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ forumai. Forumų metu kartu su moderatore ir edukologe žiūrėjo motyvacinį filmuką, diskutavo apie sveikos mitybos svarbą ir reitingavo dažniausiai mūsų mityboje sutinkamus produktus, bei kalbėjome apie sporto svarbą mūsų gyvenime.


2019-09-26 | PROJEKTO „MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“ MOTYVACINIS FILMUKAS 

Pozityvumas,🙋‍♂️ sveika gyvensena,🍏🥦 trykštanti energija, 🤸‍♂️aktyvumas ⛹️‍♀️⛹️‍♂️🤼‍♀️ – tai #MažojoAmbasadoriaus savybės! Dalinamės projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius motyvaciniu filmuku ir kviečiame kiekvienam savyje rasti #MažąjįAmbasadorių🤩
Ypatingai dėkojame Julija JevtušenkaitėVita JevtušenkienėRicardas BerankisMantas KuklysKrepšinio akademija „Saulė“Relentless Strength & Fitness ir visiems #MažiesiemsAmbasadoriams, kuriuos išvydote filmuke ! 🤓
#MazasisAmbasadorius

Video Webin.lt

 


2019-09-06 | PROJEKTO „MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“ PASIRENGIMO DARBAI

Pasiruošimas projektui „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ įgauna pagreitį – rengiamas projekto „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ motyvacinis filmukas! Sakoma, jog reikia išeiti iš komforto zonos, kad galėtum nuveikti daug daugiau.  Apie pozityvumą, aktyvumą  ir išėjimą iš komforto zonos Webin.lt komanda kalbina Juliją Jevtušenkaitę! 

Projekto motyvaciniame filmuke išvysime ir viena garsiausių šių dienų Lietuvos tenisininkų Ričiardą Berankį ir Lietuvos futbolo rinktinės žaidėją ir šiaulietį, Mantą Kuklį. Sportininkai dalinsis savo įžvalgomis su vaikais ir dalinsis patarimais kaip pasiekti sportinių aukštumų bei užsibrėžtų tikslų. 

Tikimės rezultatu pasidalinti jau rugsėjo 27 d.69627628_1111667619026889_5843792593825038336_o


2019-03-28 | PROJEKTAS „MAŽASIS SVEIKOS GYVENSENOS AMBASADORIUS“

Mažasis sveikos gyvensenos ambasadoriusVaikų ir jaunimo sveikata – viena esminių darnaus asmenybės ir visuomenės vystymosi sąlygų.  Savaitę pradedame džiugiomis naujienomis, pranešdami, kad Viešoji įstaiga Nacionalinė regionų plėtros agentūra startuoja su nauju projektu „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“.  Projektas „Mažasis sveikos gyvensenos ambasadorius“ iš 100 vertinimo  balų surinko net 82 vertinimo balus ! 
Projekto veiklos analizuos vaikų portretus keliais aspektais: fizinio (aktyvumas, sveika mityba, veiklos ir poilsio balansas), emocinio (jausmai, emocijos, patirtys),  kartu su socialine raida ir pažintinio (savivertė, pozityvus mąstymas). 

 

 

%d bloggers like this: