2016-09-07│ TARPREGIONINĖ BENDRADARBIAVIMMO V-A LATVIJA – LIETUVA PROGRAMA 2014-2020

teritorija

      Pagal tarpregioninę V-A Latvija – Lietuva programą 2014-2020 VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra kartu su VšĮ Šiaulių turizmo informacijos centru ir keturiais partneriais iš kaimyninės Latvijos (Kuržemės, Žiemgalos regionų planavimo įstaigomis, Talsi apskrities savivaldybe, Jelgavos miesto taryba) pateikė paraišką projektui ,,Darni ir švari aplinka bendradarbiaujant”.

      Projekto vienas iš pagrindinių tikslų – skatinti gamtos ir kultūros paveldo objektų išsaugojimą, darnų jų vystymą, informacijos sklaidą apie Baltų šalių paveldo objektus, paslaugas ir produktus. Taip pat padidinti lankytojų skaičių Lietuvos ir Latvijos teritorijose. Partneriai vykdys veiklą, kad senieji Baltų regionai taptų patrauklesni, didėtų kultūrinio turizmo prieinamumas.

 

     Skatinant kultūrinį turizmą bus kuriamas tarpvalstybinis turistinis maršrutas ,,Baltų kelias”. Kuriant šį maršrutą, gerinant ir plėtojant kultūros ir gamtos paveldo objektus, paslaugas ir produktus bus kuriamos interaktyvios pramogos pasitelkiant moderniausias technologijas. Įvairiose ekspozicijose bus naudojami virtualios realybės akiniai, kurių dėka bus atkurtos senųjų Baltų gyvenvietės, naudojami stendai ,,magiškieji veidrodžiai“, kurie technologijų pagalba nustatys dalyvio amžių, lytį ir leis pasimatuoti tradicinius apdarus, ir su jais įsiamžinti. Šios ir panašios pramogos lankytojus nukels į senuosius Baltų laikus, sukurs realistišką atmosferą ir leis pasijusti Baltų tautos dalimi.

 

     Tam, kad projektas sulauktų ne tik turistų dėmesio, bet ir pritrauktų vietos regionų mažuosius verslininkus, bendruomenių narius bus rengiami įvairūs mokymai, kurių metu bus mokoma kaip parduoti savo produkciją, kaip ją pristatyti ir išsilaikyti rinkoje. Taip pat projekto partneriai dalyvaus turizmo ir verslo parodose, kuriose bus dalijamasi informacija apie projektą, vykdomas veiklas ir ,,Baltų kelio“ iniciatyvas, didelis dėmesys bus skiriamas senųjų Baltų tradicijoms.

      Partneriai pagrindines veiklas, seminarus, informacinius, mokomuosius užsiėmimus vykdys Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Panevėžio regionuose bei dvejuose Latvijos regionuose – Kuržemėje ir Žiemgalėje. Kai kurios veiklos bus įgyvendinamos Kauno ir Utenos regionuose.

      Organizuojamas projektas ne tik didins Latvijos ir Lietuvos šalių patrauklumą, didins turistų skaičių regionuose, bet ir leis turistams susipažinti su Baltų šalių tradicijomis, kultūra ir istorija. Taip pat projektas skatins bendradarbiavimą ir gerins tarpvalstybinius santykius.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: