2017-09-25 │ BALTŲ VIENYBĖS DIENA PALANGOJE

IMG_8345Šeštadienį Palangoje vykusi Baltų vienybės diena – tarsi tiltas jungiantis Lietuvos ir Latvijos žmones. Jau nuo pat ryto Palangoje šurmuliavo būrys žmonių iš Lietuvos bei Latvijos, skambėjo muzika, susirinkusius susiburti kvietė šventinis kermošius, ant grotelių keptų kepsnių turnyras, interaktyvus fotoprojektas ,,Mus vienijanti Baltija“ ir kiti baltų kultūrą atspindintys renginiai.

Turizmo aistruolius, mokslininkus, ekspertus iš Lietuvos ir Latvijos sukvietė tarptautinis turizmo forumas ,,Baltų kelias: kultūrinio turizmo perspektyvos“. Forumo pradžioje buvo pristatomas pradėtas vykdyti projektas Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“, kurio tikslas sukurti unikalų tarpvalstybinį turistinį maršrutą ,,Baltų kelias“, jungiantį įdomius jau egzistuojančius bei naujai kuriamus traukos objektus, esančius Lietuvos ir Latvijos teritorijoje. Projekto partneriai iš Lietuvos ir Latvijos pristatė savo veiklas, numatomus rezultatus. VšĮ Nacionalinės regionų plėtros agentūros atstovė, projekto vykdytoja Akvilė Jagučanskytė džiaugiasi, kad šis projektas inovatyvus, įtraukiantis naujausius technologinius sprendimus ir baltų kultūrą pristatys ne tik tradiciniais turizmo pamėgtais būdais, tačiau pasiūlys ir virtualios realybės pramogas, kurios akimirksniu žiūrintį nukels į senovės baltų kultūrą, supažindins su baltų amatais bei unikalia gamta. Visi norintys tarptautinio turizmo dalyviai galėjo turėjo galimybę išbandyti šią pramogą ir išvysti kuriamą filmuką. Tarptautinio turizmo forumo svečiai ir dalyviai dalinosi kultūrinio turizmo pavyzdžiais, kultūros kelių plėtros galimybėmis.

Šiame forume lankėsi ir garbingų svečių delegacija – Lietuvos ir Latvijos Parlamentų vadovai Viktoras Pranckietis ir Inara Mūrniecė, Lietuvos Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Latvijos Kultūros ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotoja Inita Pauloviča bei Tarptautinių santykių ir ES politikos skyriaus vedėja Solvita Apala, Tarpparlamentinių ryšių grupės nariai Kęstutis Masiulis (grupės pirmininkas), Rima Baškienė, Valerijus Simulik, Aurelijus Veryga. Šventiškai nusiteikę atstovai skatino susirinkusius domėtis baltų kultūra, keliauti ir pažinti Lietuvos bei Latvijos kraštus, pažinti unikalią gamtą ir tradicijas.

#BaltsRoad #LATLIT

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: