2018-01-16 │ SUSITIKIMAS SU GALIMYBIŲ STUDIJŲ RENGĖJAIS

Sausio 12 dieną projekto Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias partneriai iš Lietuvos susitiko su projekto galimybių studijos rengėjų atstovu Vykintu Vaitkevičiumi. Tai gerai visuomenei žinomas asmuo, kuriam 2011 metais buvo skirta Jono Basanavičiaus premija už kompleksinius Lietuvos etninių žemių tyrinėjimus, paveldo vertybių paiešką ir kovą už jų išsaugojimą.

Projekte Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias numatytą galimybių studiją rengia viešosios įstaigos Prigimtinės kultūros instituto komanda, vadovaujama archeologo V. Vaitkevičiaus. Galimybių studijos metu visa komanda analizuoja projekto teritoriją Lietuvoje (Klaipėda, Telšiai, Šiauliai, Panevėžys, Utena, Kaunas), joje esančius kultūrinius ir gamtinius turistinius objektus, teikiamas paslaugas, vykdomas edukacines programas ir kt. Pasak V. Vaitkevičiaus, baltų kultūros ištekliai šalyje – gamtos ir kultūros paveldo objektai – yra gausūs ir įvairūs, o baltų kultūra labai ryški šiuolaikiniame lietuvių bei latvių gyvenime: senovės pasaulėjauta reiškiasi mąstyme, santykyje su aplinka; ornamentai, vaizdiniai, dainos – mene ir kūryboje. Todėl svarbu ir toliau puoselėti baltų kultūros tradicijas bei žadinti visuomenės susidomėjimą baltų kultūra. Galimybių studijos rengėjas pristatė pagrindinius kriterijus kaip reikėtų vertinti ir atrinkti su baltų kultūra susijusias lankytinas vietas, objektus, kurie galėtų būti įtraukti į kuriamą tarpvalstybinį turistinį maršrutą baltų kelias.

Susitikime dalyvavo ir apie baltų kultūros objektų, tradicijų išsaugojimą bei visuomenės skatinimą puoselėti šią kultūrą, diskutavo viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros atstovai, Šiaulių turizmo informacijos centro turizmo specialistai, archeologė B. Salatkienė, menotyrininkas V. Kinčinaitis ir kt.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: