2018-01-30 │PROJEKTAS TARPTAUTINIS KULTŪROS KELIAS BALTŲ KELIAS SPAUDOJE

Baltų kelias – bendro tikslo link

Nuo seno Lietuvos ir Latvijos tautas sieja ne tik glaudi kaimynystė, bet ir senovės baltų kultūra. Šios kultūros vertybė yra unikali ir nepakeičiama, turinti neįkainojamą vertę, nes būtent baltų kultūra tapo kaimyninių šalių bendravimo pagrindu, bendros kilmės pradžia. Puoselėjant Lietuvos ir Latvijos draugystę, bendradarbiavimą per sieną svarbu, kad bendra kultūra, baltų kultūra, liktų įdomi kiekvienam, o baltų tradicijos kviestų vietinius bei kitų šalių gyventojus domėtis Lietuvos, Latvijos regionais, tradicijomis, amatais.

Viešoji įstaiga Nacionalinė regionų plėtros agentūra kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos įgyvendina projektą „Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ (LLI-187), kurio koncepcija parengta remiantis kalbine, archeologine, istorine, bendrakultūrine baltų genčių samprata bei įvertintomis turistų poreikių ir elgsenos tendencijomis. Siekiant skatinti turistų domėjimąsi baltų genčių gyventomis teritorijomis, materialiuoju ir nematerialiuoju paveldu, baltų kultūros sergėtojais, projekto veiklomis partneriai numato sukurti tarpvalstybinį turistinį kelią Baltų kelias, o baltų kultūrą pristatyti moderniais ir inovatyviais būdais.

Verslo ir pasiekimų parodos Šiauliai 2017 lankytojai pirmieji galėjo pamatyti unikalų virtualios realybės filmą. Moderniosios technologijos kiekvieną parodos dalyvį akimirksniu perkėlė į baltų genčių gyventas teritorijas, apsupo kerinčia laukine gamta, leido pajusti lūšių alsavimą ir iš paukščio skrydžio pamatyti, kur gyveno baltų gentys. Visi žiūrėję teigė, kad šis virtualios realybės filmas sukėlė neužmirštamų emocijų ir pažadino juose norą pažinti baltų kultūrą.

Prigimtinės kultūros instituto komanda, vadovaujama archeologo V. Vaitkevičiaus jau rengia galimybių studiją. Joje Baltų kelias įsivaizduojamas kaip pulsuojantis reiškinys, kuris be kultūrinės reikšmės dar glaudžiai susijęs su bendražmogiškomis vertybėmis, kurios reiškiasi kaip atsakingas požiūris į supančią aplinką, tvarios ekonomikos kūrimas, lygių žmonių teisių ir galimybių puoselėjimas. Galimybių studijos metu atrinkami ir į turistinį kelią įtraukiami svarbiausi objektai atspindės baltų kultūrą, leis pažinti savitą gamtos paveldą, papročius bei senovės baltų tradicinius amatus. Sukurtas turistinis maršrutas didins turistų ir vietinių gyventojų pažinimo norą, leis atrasti įkvėpimo šaltinį. Juo kviesime keliauti jau visai netrukus.

O vietos bendruomenės, baltų kultūros puoselėtojai ir sergėtojai, amatininkai ir smulkieji verslininkai (įskaitant maitinimo, apgyvendinimo ir kitų paslaugų teikėjai) kviečiami tapti Baltų kelias ambasadoriais ir būti matomais turistiniame kelyje. Jau šį pavasarį potencialius Baltų kelias atstovus kviesime į mokymus, kuriuose supažindinsime su baltų kultūros tradicijomis, suteiksime žinių kaip tinkamai sutikti turistų grupes, rengti edukacines programas, pristatyti tradicinius amatus, teikiamas maitinimo, apgyvendinimo paslaugas.

20180130_145235.jpg

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: