2018-04-03 │ VISUOMENĖ ATRANDA BALTŲ KELIĄ

IMG_0074Projekto „Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ informacinių seminarų ciklas, kurį sudarė šeši informaciniai seminarai, skirtingose Lietuvos apskrityse, baigėsi. Šiaurės Lietuvoje esančių apskričių paveldo objektų atstovai, kultūros kelio kūrimo teikėjai, turizmo, valdžios atstovai, maitinimo, apgyvendinimo įstaigų vadovai, edukacinių programų vykdytojai, bendruomenių nariai ir kiti suinteresuoti asmenys buvo kviečiami dalyvauti seminaruose, atkreipti dėmesį į baltų kelio paslaugas, produktus, reprezentuojančius baltų tradicijas, gilinti savo žinias baltų kultūros paveldo, turizmo srityse bei susipažinti su vykdomu projektu, projekto tikslais, atliktais darbais.

Seminarų metu humanitarinių mokslų daktarė Daiva Vaitkevičienė seminarų dalyvius supažindino su kultūros egzistavimo ir puoselėjimo sąlygomis, pristatė baltų kultūros sąsajas su šiandieniu gyvenimu. Pasak Daivos Vaitkevičienės baltų kultūros atsparumą užtikrina jos raiškų tankis ir gebėjimas išlaikyti kodines struktūras. Baltų kultūros atsparumas yra išlaikytas jos tankis, šiandien lietuviai ir latviai turi labai daug kultūrinių kodų. Lektorė dalyvius kvietė pažinti, suprasti ir atkurti baltiškuosius kodus, teikiant paslaugas.

 

Turizmo edukologė, straipsnių ir leidinių autorė Judita Stulpinaitė seminaruose skaitė pranešimą „Kultūros kelias – būdas gerėtis ir dalintis kultūros paveldu“. Pranešime apžvelgė paveldo panaudojimo formas ir žymiausius sertifikuotus kultūros kelius, jų ypatumus, išskirtinumą, komunikacinius sprendimus. Pasak lektorės, kultūros keliai turi būti “gyvi“, nes tik realios keliautojų patirtys sukuria vertę. Būtent patirtimis, emocijomis, bet ne istorinėmis žiniomis turi būti kuriamas turistinis maršrutas. Juk po kelionės parsivežame gražius prisiminimus apie objektus.

Seminaruose žurnalistas, kraštotyrininkas Denisas Nikitenka pabrėžė, kad kiekviena vieta, objektas esantis Lietuvos teritorijoje,  gali būti įdomus ir pritaikytas keliautojo poreikiams. Pasak lektoriaus, tereikia kūrybiškai pažvelgti į vietos istoriją, legendas bei paskatinti keliautoją įsitraukti į pasakojamą istoriją, pasitelkiant įtraukiančias užduotis, žaidimus.

Projekto „Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ informacinių seminarų ciklas sulaukė plataus paslaugų teikėjų ir didelio visuomenės susidomėjimo. Pasak dalyvių, informaciniai seminarai motyvavo veikti, paskatino susimąstyti apie puoselėjamą baltų kultūros paveldą, prisiminti, tai kas buvo užmiršta ir vėl atrasti savo prigimtinę savastį.

Visi dalyviai išreiškė norą dalyvauti ir kitose projekto veiklose, mokymuose bei visomis išgalėmis prisidėti prie kuriamo tarptautinio turistinio kelio „Baltų kelias“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: