2018-10-22 |EXTRA-SMES – MAŽŲJŲ IR VIDUTINIŲ ĮMONIŲ KONKURENCINGUMO DIDINIMAS ES PAKRANTĖSE IR KAIMO VIETOVĖSE

Projektas EXTRA-SMEs (mažosios ir vidutinės įmonės; toliau tekste – MVĮ) siekia pagerinti priemones, skirtas MVĮ, esančių ES pakrantėse ir kaimo vietovėse, konkurencingumui ir ekstraversijai didinti. Daugiau nei 90proc. akvakultūros sektoriaus MVĮ regionuose prisideda prie naujų darbo vietų kūrimo. Daugeliu atveju, MVĮ produkcija nepasiekia tarptautinės rinkos, todėl projektas EXTRA-SMEs siekia praplėsti ES pakrantėse ir kaimo vietovėse veikiančių MVĮ partnerių ratą pasitelkiant patobulintus administravimo procesus ir modernias technologijas bei užtikrinti, kad šis sektorius veiktų visu pajėgumu.

Pramonėms, kurių pagrindas yra akvakultūra, inovacijos, tarptautinės veiklos plėtojimas ir eksportas yra ypač svarbus, kadangi jis gali turėti didelės ekonominės naudos. Partneriai iš Lenkijos, Laplandijos, Graikijos, Italijos ir Rumunijos sieks tarptautinio bendradarbiavimo, kuris padės sukurti naujus, konkurencingus, didelę pridėtinę vertę turinčius produktus, kurie lengvai įtraukiami į tarptautinę rinką ir skatinti vietinių produktų vartojimą šalies ir tarptautinėje rinkoje. Ekonominė veikla akvakultūros srityje nėra tik gamyba, perdirbimas ir prekyba. Egzistuoja daugiau galimybių šioje srityje, kaip, pavyzdžiui, ekologinis turizmas, pramoginė žvejyba ir švietimo veikla.

MVĮ regionai susiduria su panašiais iššūkiais bet skirtingomis sąlygomis. Tarpregioninis bendradarbiavimas suteiks galimybių dalintis verslo įkūrimo, vystymo ir administravimo patirtimis. Suplanuota tarpregioninė veikla rems bendrą regionų plėtrą ir naujų žinių integraciją į regioninę politiką, skirtą MVĮ konkurencingumui gerinti.

Kaip vienus iš didžiausių iššūkių, kuriuos reikia įveikti tam, kad MVĮ vystytųsi kiekvienoje iš dalyvaujančių šalių, partneriai įvardija konkurencingumą regionuose, darnų verslo vystymąsi miestuose, mažai anglies dioksido išskiriančių technologijų ekonomiką, ekonominę ir socialinę infrastruktūrą, mažas eksporto į tarptautines rinkas lygmenį ir mažėjantį MVĮ skaičių.

Projekto misija – remti MVĮ tarptautinimą per regionų bendradarbiavimą ir keitimąsi patirtimis. Siekiant įgyvendinti šią misiją, partneriai:

  • Nustatys veiksnius, kurie stabdo naujovių vystymąsi ir konkurencingumo didėjimą regionuose;
  • Sieks supaprastinti MVĮ administravimo tvarką;
  • Sieks sumažinti administravimo ir licencijavimo sąnaudas;
  • Skatins verslumą ir naujų įmonių kūrimąsi sudarant sąlygas naujų idėjų ekonominiam panaudojimui;
  • Sukurs ir įgyvendins naujus verslo modelius MVĮ;
  • Įgis naujų profesinių įgūdžių nuolat keliant kvalifikaciją ir keičiantis žiniomis;
  • Sieks sudaryti galimybes MVĮ gauti geresnes finansavimo sąlygas;
  • Skatins verslo bendradarbiavimą;
  • Sieks plėsti žemės ūkio maisto produktų sektorių.

Kadangi konkurencingumas, inovacijos ir tarptautiškumas yra MVĮ  tvaraus augimo ir plėtros pagrindas, dar vienas projekto partnerių tikslas yra sklandus bendradarbiavimas.

Partneriai dalyvaus susitikimuose, mokymuose, vyks į mokomuosius vizitus ir simpoziumus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: