2020-12-08 | PROJEKTO „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ARTELĖ“ DALYVĖS ĮSPŪDŽIAI

Gabrielė Jonaitytė – jauna perspektyvi mergina, kuri atvyko pas mus konsultacijai siekdama „pasimatuoti“ profesiją, įgyti naujų žinių. Gabrielė du mėnesius atliko savanorišką praktiką dalyvaudama projekte „Praktinių įgūdžių artelė“ ir  įgijo profesinių įgūdžių darbo vietoje.

Projekto „Praktinių įgūdžių artelė“ tikslas – pagerinti bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų padėtį darbo rinkoje įgyvendinant jų užimtumui didinti skirtas iniciatyvas. Projektas tiesiogiai nukreiptas į šiauliečių profesinių įgūdžių tobulinimą ir specifinių kompetencijų ugdymą bei sąlygų sudarymą įmonėms ugdyti potencialius darbuotojus, jiems suteikti būtinų darbinių įgūdžių ir pasinaudoti galimybę juos įdarbinti. Taip pat prisideda prie neaktyvių bei socialinę atskirtį patiriančių asmenų užimtumo didinimo.

Kviečiame skaityti Gabrielės įspūdžius atrandant projektą „Praktinių įgūdžių artelė“ ir išbandant projekto veiklas !

Iš kur sužinojote apie VšĮ Nacionalinę regionų plėtros agentūrą? Kas paskatino dalyvauti projekte „Praktinių įgūdžių artelė“?

Apie VšĮ Nacionalinę regionų plėtros agentūrą sužinojau prieš keletą metų iš savo tetos. Laikui bėgant sužinojau, kad agentūra organizuoja daug įvairiausių įdomių mokymų ir užsiėmimų. Tuomet man buvo pasiūlyta sudalyvauti Jūsų organizuojamoje neformaliojo švietimo programoje „Galios suteikiantis kalbėjimas: oratorystė jaunimui“, iš kurios pasisėmiau be galo daug naudingų dalykų. Po šitos programos dalyvavau dar keliuose užsiėmimuose, apie projektus sužinodavau iš socialinės medijos ir taip pat gaudavau pasiūlymus iš agentūros vienur ar kitur sudalyvauti. Ne išimtis buvo ir projektas „Praktinių įgūdžių artelė. Sužinojusi apie šį projektą atvykau pasidomėti, kaip viskas vyksta ir ilgai nedvejojusi pasirašiau savanoriškos praktikos sutartį, nes tai man atrodė kaip labai puiki galimybė įgyti žinių ir susiformuoti naujų įgūdžių, kurie be abejonės man pravers ateityje.

Kur atlikote savanorišką praktiką? 

Savanorišką praktiką atlikau Asociacijoje „Socialinės integracijos centras“, kurio paskirtis yra mažinti socialinę atskirtį visuomenėje, inicijuoti bendradarbiavimą. Niekad prieš tai nebuvau apie jį girdėjusi, bet tai dar labiau paskatino mano smalsumą pasidomėti. Asociacija „Socialinės integracijos centras“ vykdo daug veiklų: vykdomi įvairūs projektai, mokymai, skatina integracijos procesus bei tarptautinį bendravimą.

Papasakokite apie savo darbo dieną savanoriškos praktikos metu. Kokiomis veiklomis teko užsiimti?

Šios savanoriškos veiklos darbotvarkė nebuvo monotoniška, kasdien atlikdavau vis skirtingus darbus ar pateiktas užduotis, pamačiau kaip viskas vyksta įstaigos viduje. Ne kartą teko važiuoti į organizuojamus mokymus ar projektus, stebėti visą darbo eigą, teko ir susipažinti su svarbiais įmonės dokumentais, jų sudarymo subtilybėmis. Taip pat pamačiau kaip vyksta būsimų projektų idėjų generavimas, susipažinau su įvairiausiais projektų aprašais ir dokumentų formomis, taip pat turėjau konsultacijas su įstaigos psichologe, kurios man buvo be galo naudingos. Atlikau savęs pažinimo užduotis, man buvo atsakyta į visus man rūpimus klausimus.

Kas Jums labiausiai patiko atliekant savanorišką praktiką?

Negalėčiau išskirti, kas atliekant šią praktiką man patiko labiausia, nes visa šioje įstaigoje įgyta patirtis yra tiesiog neįkainojama. Visos patirtys buvo naudingos ir tikrai labai įdomios, todėl, manau, kad visa šita sukaupta patirtis man tikrai pravers ateityje.

Kokią naudą Jums suteikė ši patirtis?

Ši patirtis man labai naudinga ieškant darbo ar srities, kurioje norėčiau save matyti ateityje. Taip pat man labai naudingos šio projekto metu užmegztos pažintys su įvairiais žmonėmis, kurie be galo myli savo darbą.

Kaip manote, ar atlikta savanoriška praktika Jums pravers ateityje ieškant darbo?

Savanoriška praktika man  pravers ieškantis darbo. Ir ne tik dėl to, kad mano gyvenimo aprašyme atsiras papildomas laukelis, jog atlikau praktiką įstaigoje, bet ir todėl, kad atliekant šią praktiką susiformavo naujų įgūdžių, kurių dėka  jaučiuosi labiau savimi pasitikinti, kas tikrai man pravers darbo pokalbio metu.

Ar pakartotumėte šią patirtį? Ko palinkėtumėte kitiems, svarstantiems apie dalyvavimą projekte „Praktinių įgūdžių artelė“?

Tokią patirtį tikrai pakartočiau ir manau, kad ne kartą. Visas naujų žinių bagažas, pasikartosiu, yra neįkainojamas. Kiekviena minutė praleista atliekant praktiką man buvo labai vertinga. Šiuo metu jaučiuosi išaugusi kaip asmenybė, atradusi naujų savo savybių, išmokusi be galo daug dalykų. O žmonėms, kurie dar tik svarsto ar kada svarstys tokią galimybę sudalyvauti šiame projekte norėčiau pasakyti, kad nepraleiskite tokios progos, imkite iš gyvenimo visokias patirtis, ypač tokias kaip ši, nes ji labai vertinga! Taip pat linkiu didžiausios sėkmės ir puikių akimirkų!

Dėkojame Gabrielei pasidalinus savo patirtimi projekte ir linkime sėkmės, bei nenustoti tobulėti, neprarasti smalsumo ir optimizmo.

Ieškai savęs? Nori išbandyti savo jėgas ir mesti sau iššūkį? Domina neatrastos profesijų platumos? Nori dalyvauti projekte ? Drąsiai rašyk el. p. inovacijos@nrda.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: