2020-12-22 | KELIONĖ BALTŲ KELIU

Nuo seno Lietuvos ir Latvijos tautas sieja ne tik glaudi kaimynystė, bet ir senovės baltų kultūra. Šios kultūros vertybė yra unikali ir nepakeičiama, turinti neįkainojamą vertę, nes būtent baltų kultūra tapo kaimyninių šalių bendravimo pagrindu, bendros kilmės pradžia. Viešoji įstaiga Nacionalinė regionų plėtros agentūra kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos baigia įgyvendina projektą „Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ (LLI-187). Siekiant skatinti turistų domėjimąsi baltų genčių gyventomis teritorijomis, materialiuoju ir nematerialiuoju paveldu, baltų kultūros sergėtojais, projekto veiklomis partneriai nuveikė nemažą darbą: sukurtas tarpvalstybinis turistinis kelias – „Baltų kelias“, o baltų kultūrą pristatytas pačiais moderniausiais ir inovatyviais būdais.

Projekto metu netrūko ne tik kūrybinio darbo, susitikimų su parneriais, info turų, mokymų, seminarų, bet ir inovatyvių – netradicinių sprendimų. Projekto pristatymams visuomenei renginiuose, mokymuose, konferencijose buvo sukurti virtualios realybės filmukai, kurie padėjo atrasti laukinės gamtos unikalumą, suteikė galimybę iš paukščio skrydžio pamatyti apylinkių grožį bei supažindino kiekvieną žiūrintį su tradiciniais Baltų amatais ir tradicijomis. Visuotiniam karantinui sujaukus visus planus, projekto vykdytojai rado netradicinių sprendimų – vienas jų virtualus info turas.  Projekto vykdytojai kviečia pasirinkus žemėlapyje dominantį objektą, leistis į svajingus pasakojimus apie baltų kultūros paveldą bei mūsų protėvius ir neiškėlus kojos iš namų gerėtis nuostabia gamta!

Projektą vainikavo patyriminis seminaras „Baltų kelias. Pradžia…“.  Seminaras išsiskyrė tuo, kad dalyviai buvo ne tik pasyvūs klausytojai, bet ir giedojo sutartines, turėjo galimybę išbandyti įvairius amatus. Seminaro dalyviai bandė patys vyti juostą, iš šiaudų kūrė mažus reketukus, kurie susijungė į sodą, vyniodami žolynų ryšelius, skirtus smilkymui, bandė iššifruoti laukinių žolelių kalbą, ragavo obuolienės pagardintos krienais bei uodė pievų žolelėmis pagardintą druską.

Pasibaigus šiam projektui kelionė Baltų keliu nenutrūksta. VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra kartu su partneriais iš Lietuvos ir Latvijos pradeda įgyvendinti tęstinį Baltų kultūros pažinimo skatinimo ir žinomumo apie tarptautinį kultūros kelią ,,Baltų kelias“ didinimo projektą „Tyrinėk baltus”. Tęstinio projekto veiklos siekia tęsti projekto „Baltų kelias“ veiklas, kurios siekia padidinti turistų susipažinimą su baltais, skatina pripažinimą ir norą juos tyrinėti. 2145 km ilgio Baltų kelio maršrutas sujungtas iš nevienodų kilpų arba besidriekiančių kelių, įtraukiančių kažkada Kuršių (~ 790 km), Žiemgalių (~ 620 km) ir Sėlių (~ 735 km) apgyvendintas teritorijas Lietuvoje ir Latvijoje. Projekte dalyvauja 7 partneriai – 3 iš Lietuvos ir 4 iš Latvijos. Partneriai yra iš Šiaulių ir Klaipėdos regionų (Lietuva), Kuržemės (Latvija) ir Žiemgalos (Latvija).

Daugiau informacijos apie projektą viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros internetinėje svetainėjehttps://nrda.lt/baltu-kelias/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: