2018-09-24 | “BALTŲ KELIAS“ PANEVĖŽYJE

Siekiant pristatyti senosios tradicijos amatininkus ir puoselėtojus, 2018 m. rugsėjo 21 – 23 dienomis projektas „Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ dalyvavo didžiausioje aukštaitijos verslo ir pasiekimo parodoje „EXPO Aukštaitija 2018“.

Parodos lankytojai stende galėjo įsigyti senosios tradicijos puoselėtojos SUOKA – etno ženklai dekoruotas interjerines dėžutes, etno ženklais puoštas pašto dėžutes ir tradiciškai gaminamus muzikos instrumentus.

Skleidžiant „Baltų kelias“ idėją, tris dienas panevėžiečiai ir miesto svečiai (beveik 30 tūkstančių asmenų) įsitraukė į stendo siūlomas veiklas: virtualiai „keliavo“ baltų gyventomis teritorijomis, pamatė jas iš paukščio skrydžio, netikėtai buvo nukelti į ankstyvuosius amžius ir sudalyvavo kovos treniruotėje, futbolo varžybose ir net gėrimo gamybos procese. Stende parodos lankytojai išbandė polichrominę tapybą ant medinės dėžutės ir nuolat aikčiojo „oho, kiek čia daug susikaupimo reikia“, „ir čia viską reik rankomis daryt, ne lazeris piešia?“ Asmenims, kurie nedrįso išbandyt savo piešimo galimybių, suteikta proga pabandyti sodo rišimo subtilybes. Kiekvienas galėjo pasidaryti po reketuką, o kantriausi ir azartiškiausi net ir nedidelį sodelį.

Kitąkart parodose „Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ lankytojus virtualios realybės įspūdžiais apdalins kitąmet turizmo parodose.

Fiksavimas

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: