2019-10-19 | BALTŲ KELIO INFO TURAS

Saulėtą 2019 metų spalio 19 dieną, rašytojai, keliautojai, tinklaraštininkai, žurnalistai ir gidai iš visos Lietuvos, leidosi į Viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros organizuotą, projekto Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“ (LLI-187) info turą „Tautos atminties beieškant“. Keliautojai kartu su Lietuvos humanitarinių mokslų profesoriumi daktaru Vykintu Vaitkevičiumi leidosi į žygį po Kėdainių ir Panevėžio raj., kur vaikščiojo ir savo pėdsaką paliko mūsų protėviai baltai.

Apie baltų kultūros raidą bei svarbą byloja ne tik archeologiniai radiniai, istoriniai dokumentai, rašytiniai šaltiniai, bet ir kultūros paveldas: senosios gyvenvietės, piliakalniai, pilkapiai ir kt. Žygeivių kelionė prasidėjo Šventbrastyje, kur išliko unikalus paveldo vertybių židinys: Šventoji brasta per Nevėžį, šventvietės ąžuolai. Antrasis kelionė tikslas – Švenčiuliškių kaimo kampeliai, kuriuose yra akmenų su dubenimis rinkinys.

Be to, ar esate kada pabandę nulipdyti puodynę arba nuausti tradicinę juostą?  Kodėl to nepadarius Upytės tradicinių amatų centre? Upytės tradicinių amatų centre, kuris įsikūręs buvusio Upytės dvaro sodybos teritorijoje du amatininkai žygio dalyvius mokė dviejų tradicinių baltų amatų – juostų audimo bei puodžiaus amato. 

Kelionė nesibaigė Upytės tradicinių amatų centre: keliautojai vaikščiojo po legendinį Čičinsko kalną, aplankė nuostabų Nauradų šventvietės akmenį, vadinamą Mukolu. Žygio dalyviai kelionę aptarė ir dalinosi įspūdžiais prie vakarienės stalo Romantic restorane, kuris kaip teigia šeimininkai, vienintelis Lietuvoje „Etno SPA“, besiremiantis senovės lietuvių tradicijomis bei jų šaknimis.

Vykinto Vaitkevičiaus pasakojimai žygio dalyviams  leido pajusti ir suprasti mūsų protėvių kultūrą, tradicijas, įvertinti jų palikimą, praplėsti žinias apie senąją mūsų kultūrą bei pasidžiaugti nuostabia Lietuvos gamta.

Daugiau informacijos apie projektą viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros internetinėje svetainėje https://nrda.lt/baltu-kelias/

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: