Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias

LV-LT-logo-2015-2[1]

Projektas Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“ siekia didinti lankytojų skaičių projekto vykdymo teritorijoje. Siekiant skatinti gamtos ir kultūros paveldo objektų išsaugojimą, darnų jų vystymą ir informacijos sklaidą apie Baltų paveldo objektus, paslaugas ir produktus, dvi tautos turi veikti kartu. Projekte dalyvauja 6 partneriai – 2 iš Lietuvos ir 4 iš Latvijos. Partneriai yra iš Šiaulių regiono (Lietuva), Kuržemės (Latvija) ir Žiemgalos (Latvija). Pagrindinės veiklos įgyvendinamos 4 Lietuvos regionuose (Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Panevėžio) bei 2 Latvijos regionuose (Kuržemės, Žiemgalos). Kai kurios veiklos vykdomas Kauno ir Utenos regionuose.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.
Projekto įgyvendinimo trukmė: 2017 balandis – 2019 balandis.

Daugiau informacijos apie programą ir projektus: www.latlit.eu ; www.europa.eu

#LATLIT #BALTSROAD


PROJEKTO NAUJIENOS

2018-01-30 │PROJEKTAS SPAUDOJE

20180130_145235


2018-01-22 │PROJEKTO TARPTAUTINIS KULTŪROS KELIAS BALTŲ KELIAS KŪRYBINIAI DARBAI

Kuriamas antrasis projekto ,,Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias“ virtualios realybės filmas jau visai greitai bus pristatytas visuomenei. Šis unikalus projekto metu nufilmuotas filmas supažindins visus su baltų kultūros tradiciniais amatais, buitimi bei kasdienybe, kvies vietinius bei užsienio šalių gyventojus domėtis baltų kultūros puoselėtojų veikla. Šis virtualios realybės filmas leis kiekvienam pasijusti baltų genties dalimi.

Virtualios realybės filmuke visas tradicijas ir amatus pristato baltų kultūros puoselėtojai, rekonstrukcinių klubų atstovai, kurie atkurdami bei pritaikydami baltų kultūrą šiandieniame gyvenime remiasi profesionalia archeologine medžiaga. Pirmasis virtualios realybės filmas, kaip ir antrasis, skirtas projekto veikloms įgyvendinti ir pasiekti numatytus projekto rezultatus.

Pirmąjį virtualios realybės filmą, kuriame pristatomas gamtinis baltų kultūros paveldas galite matyti čia.


2017-12-22 │SUSITIKIMAS SU GALIMYBIŲ STUDIJŲ RENGĖJAIS

Sausio 12 dieną projekto Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias partneriai iš Lietuvos susitiko su projekto galimybių studijos rengėjų atstovu Vykintu Vaitkevičiumi. Tai gerai visuomenei žinomas asmuo, kuriam 2011 metais buvo skirta Jono Basanavičiaus premija už kompleksinius Lietuvos etninių žemių tyrinėjimus, paveldo vertybių paiešką ir kovą už jų išsaugojimą.

Projekte Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias numatytą galimybių studiją rengia viešosios įstaigos Prigimtinės kultūros instituto komanda, vadovaujama archeologo V. Vaitkevičiaus. Galimybių studijos metu visa komanda analizuoja projekto teritoriją Lietuvoje (Klaipėda, Telšiai, Šiauliai, Panevėžys, Utena, Kaunas), joje esančius kultūrinius ir gamtinius turistinius objektus, teikiamas paslaugas, vykdomas edukacines programas ir kt. Pasak V. Vaitkevičiaus, baltų kultūros ištekliai šalyje – gamtos ir kultūros paveldo objektai – yra gausūs ir įvairūs, o baltų kultūra labai ryški šiuolaikiniame lietuvių bei latvių gyvenime: senovės pasaulėjauta reiškiasi mąstyme, santykyje su aplinka; ornamentai, vaizdiniai, dainos – mene ir kūryboje. Todėl svarbu ir toliau puoselėti baltų kultūros tradicijas bei žadinti visuomenės susidomėjimą baltų kultūra. Galimybių studijos rengėjas pristatė pagrindinius kriterijus kaip reikėtų vertinti ir atrinkti su baltų kultūra susijusias lankytinas vietas, objektus, kurie galėtų būti įtraukti į kuriamą tarpvalstybinį turistinį maršrutą baltų kelias.

Susitikime dalyvavo ir apie baltų kultūros objektų, tradicijų išsaugojimą bei visuomenės skatinimą puoselėti šią kultūrą, diskutavo viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros atstovai, Šiaulių turizmo informacijos centro turizmo specialistai, archeologė B. Salatkienė, menotyrininkas V. Kinčinaitis ir kt.


2017-12-22 │TEN, KUR GYVENO BALTAI

Pristatome unikalų projekto Tarptautinis kultūros kelias Baltų kelias virtualios realybės filmuką. Pamatykite baltų genčių gyventas teritorijas, pasigrožėkite laukine gamta bei susipažinkite su tradiciniu baltų kultūros amatu.


2017-12-21 │PROJEKTO PRISTATYMAS TRADICINIŲ AMATŲ ŠVENTĖJE KURŠĖNUOSE

Kuršėnuose kasmet vyksta tautodailininkų šventė, kurios metu „Metų tautodailininko“ titulas skiriamas geriausiam Šiaulių rajono auksarankiui. Jau tradicija tapusi šventė sukviečia tautodailininkus, amatininkus ir vietos gyventojus pasidžiaugti naujais tautodailininkų darbais, pasidalinti savo metų įspūdžiais ir pasisemti įkvėpimo ateinantiems metams.

Šioje šventėje buvo pristatomas projektas Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“, kuris siekia sujungti mažuosius verslininkus ir amatininkus bei jų paruoštas edukacines programas įtraukti į kuriamą turistinį, baltų kultūrą atskleidžiantį, kelią. Virtualios realybės filmas, kuris pristato baltų genčių gyventas teritorijas, gamtinį kultūros paveldą,  kiekvienam šventės dalyviui leido pasijusti baltų kultūros dalimi.


2017-12-05 │VERSLO IR PASIEKIMŲ PARODA ,,ŠIAULIAI 2017″

Lapkričio 30 – gruodžio 2 dienomis Šiauliuose vyko tarptautinė verslo ir pasiekimų paroda ,,Šiauliai 2017“. Artėjant kalėdiniam laikotarpiui į Šiaulių areną susirenka didelė gausa įmonių, organizacijų, amatininkų, kurie pristato savo produkciją, paslaugas ir naujausius darbus.

Šiais metais parodoje dalyvavo VšĮ Nacionalinė regionų plėtros agentūra, kuri parodos svečius kvietė pabėgti nuo kasdienybės ir pasinerti į baltų kultūrą. Agentūros stende buvo pristatomas projektas Tarptautinis kultūros kelias „Baltų kelias“, kuriuo siekiama sukurti turistinį maršrutą tarp Lietuvos ir Latvijos. Tikimasi, kad kuriamas turistinis kelias atskleis baltų kultūros paveldo grožį, supažindins keliautojus su baltų tradiciniais amatais, o sukurtos virtualios realybės pramogos leis pasijusti baltų kultūros dalimi. Agentūros stende parodos lankytojai galėjo virtualiai pakeliauti po baltų gyventas teritorijas, pajusti lūšių alsavimą. Stende buvo įrengta edukacinė zona, kurioje pristatomas tradicinis virvučių vijimo metodas. Visi norintys galėjo patys išbandyti virvučių vijimą ir pasigaminti draugystės apyrankes. Taip pat agentūros stende buvo pristatoma prekinio ženklo ,,Juostė‘‘ produkcija, kurioje atsispindi senovės amatų grožis ir subtilumas. Pristatoma kolekcija papuošė agentūros stendą ir padėjo sukurti jaukią, baltų kultūrą atspindinčią atmosferą. Visas tris dienas stende netrūko juoko, šypsenų, gerų emocijų, o parodos svečiai išreiškė didelį susidomėjimą vykdomu projektu Tarptautinis kultūros kelias „Baltų kelias“.

Vykdomame projekte numatomos įvairios veiklos, kurios skirtos pasiekti geriausią galimą projekto rezultatą. Viena iš veiklų – mokymai mažiesiems verslininkams, vietiniams amatininkams, kuriuos verslo ir pasiekimų parodos ,,Šiauliai 2017“ metu kvietėme tapti projekto ,,Baltų kelias“ ambasadoriais. 2018 metų pavasarį Baltų kelio ambasadoriai bus kviečiami į trijų dienų mokymus, kuriuose bus pristatoma baltų kultūra, kultūrinis turizmas, dalyviai gilins savo komunikacijos žinias, išmoks tinkamai pristatyti savo įmonę, paslaugą ar produktą, sužinos kaip kokybiškai rengti edukacines programas bei sulaukti dar daugiau lankytojų iš viso pasaulio. Išklausę mokymus, patobulinę savo veiklą Baltų kelio ambasadoriai galės tapti matomi projekto Tarptautinio kultūros kelio „Baltų kelio“ kuriamame žemėlapyje.


 

rodykle321akty.png

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s