2021-09-27 | PROJEKTO „PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ARTELĖ“ DALYVĖS ĮSPŪDŽIAI

Monika Tamošiavičiūtė – jauna perspektyvi mergina, kuri atvyko pas  mus tik baigusi anglų kalbos filologijos studijas siekdama „pasimatuoti“ profesiją, įgyti naujų žinių. Monika du mėnesius atliko savanorišką praktiką dalyvaudama projekte „Praktinių įgūdžių artelė“ ir  įgijo profesinių įgūdžių darbo vietoje.

Projekto „Praktinių įgūdžių artelė“ tikslas – pagerinti bedarbių ir ekonomiškai neaktyvių asmenų padėtį darbo rinkoje įgyvendinant jų užimtumui didinti skirtas iniciatyvas. Projektas tiesiogiai nukreiptas į šiauliečių profesinių įgūdžių tobulinimą ir specifinių kompetencijų ugdymą bei sąlygų sudarymą įmonėms ugdyti potencialius darbuotojus, jiems suteikti būtinų darbinių įgūdžių ir pasinaudoti galimybę juos įdarbinti. Taip pat prisideda prie neaktyvių bei socialinę atskirtį patiriančių asmenų užimtumo didinimo.

Kviečiame skaityti Monikos įspūdžius atrandant projektą „Praktinių įgūdžių artelė“ ir išbandant projekto veiklas !

Iš kur sužinojote apie VšĮ Nacionalinę regionų plėtros agentūrą? Kas paskatino dalyvauti projekte „Praktinių įgūdžių artelė“?

Apie VšĮ Nacionalinę regionų plėtros agentūrą sužinojau iš pažystamų žmonių. To pasiekoje, pradėjau domėtis ir ieškoti informacijos sužinojau, kad agentūra organizuoja daug įvairiausių įdomių mokymų ir užsiėmimų. Ne išimtis buvo ir projektas „Praktinių įgūdžių artelė. Sužinojusi apie šį projektą atvykau pasidomėti, pasikalbėjau su vadove, kaip viskas vyksta ir ilgai nedvejojusi pasirašiau savanoriškos praktikos sutartį, nes tai man atrodė kaip labai puiki galimybė įgyti žinių ir susiformuoti naujų įgūdžių be to nebuvau numačiusi jokių ateities planų ar kitokios savo realizavimo vizijos.

Kur atlikote savanorišką praktiką? 

Savanorišką praktiką atlikau Asociacijoje „Socialinės integracijos centras“, kurio paskirtis yra mažinti socialinę atskirtį visuomenėje, inicijuoti bendradarbiavimą. Niekad prieš tai nebuvau apie jį girdėjusi, bet tai dar labiau paskatino mano smalsumą pasidomėti. Asociacija „Socialinės integracijos centras“ vykdo daug veiklų: vykdomi įvairūs projektai, mokymai, skatina integracijos procesus bei tarptautinį bendravimą.

Papasakokite apie savo darbo dieną savanoriškos praktikos metu. Kokiomis veiklomis teko užsiimti?

Šios savanoriškos veiklos darbotvarkė nebuvo monotoniška, kasdien atlikdavau vis skirtingus darbus ar pateiktas užduotis, pamačiau kaip viskas vyksta įstaigos viduje. Teko savo įgytas anglų kalbos žinias pritaikyti praktikoje, verčiant tekstus juos redaguojant, taip pat gavau galimybę išvykti į komandiruotę užsienyje, ten tiesiogiai vertėjauti partneriams viename iš vykdomų projektų. Taip pat pamačiau kaip vyksta būsimų projektų idėjų generavimas, susipažinau su įvairiausiais projektų aprašais ir dokumentų formomis.

Kas Jums labiausiai patiko atliekant savanorišką praktiką?

Atliekant praktiką labiausiai patiko galimybė dirbti savarankiškai, taip pat draugiškas kolektyvas, kuris labai šiltai priėmė, taip pat galimybė pamatyti projektų veiklą iš arti, bet apibendrinus viską sunku pasakyti tik vieną labiausiai patikusi aspektą, nes visa šioje įstaigoje įgyta patirtis yra tiesiog neįkainojama. Visos patirtys buvo naudingos ir tikrai labai įdomios, todėl, manau, kad visa šita sukaupta patirtis man tikrai pravers ateityje.

Kokią naudą Jums suteikė ši patirtis?

 Manau ši patirtis ar bet kuri kita man labai naudinga ieškant darbo, mano mokėjimas komunikuoti tiek gimtąja lietuviu kalba, tiek užsienio anglų kalba pravers gyvenime. Taip pat man labai naudingos šio projekto metu užmegztos pažintys su įvairiais žmonėmis, praktinių įgūdžių įgavimas kurių prireiks įsitvirtinant darbo rinkoje.

Kaip manote, ar atlikta savanoriška praktika Jums pravers ateityje ieškant darbo?

Savanoriška praktika man  pravers ieškantis darbo, be abejonės.  Kiekviena patirtis, o ypač praktinė, duoda naujų žinių ir suteikia naujų galimybių ir juos yra geriausia „įdarbinti“. Atliekant šią praktiką susiformavo naujų įgūdžių, kurių dėka  jaučiuosi labiau savimi pasitikinti, kas tikrai man pravers darbo pokalbio metu.

Ar pakartotumėte šią patirtį? Ko palinkėtumėte kitiems, svarstantiems apie dalyvavimą projekte „Praktinių įgūdžių artelė“?

Tokią  patirtį mielai pakartočiau, per ją daug išmokau ir išgirdau. Praktikos dėka papildžiau žinių bagažą. Laikas praleistas darbo vietoje man buvo labai vertingas. Šiuo metu jaučiuosi atradusi naujų savo savybių, išmokusi be galo daug dalykų. O žmonėms, kurie dar tik svarsto ar, bent kada svarstys tokią galimybę sudalyvauti šiame projekte norėčiau pasakyti, kad reikia pabandyti tai pačiam , kokią naudą suteikia tokios galimybės.

 Dėkojame Monikai pasidalinus savo patirtimi projekte ir linkime sėkmės, bei nenustoti tobulėti, neprarasti smalsumo ir optimizmo.

Ieškai savęs? Nori išbandyti savo jėgas ir mesti sau iššūkį? Domina neatrastos profesijų platumos? Nori dalyvauti projekte ? Drąsiai rašyk el. p. inovacijos@jnrda.lt

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: