2022-05-05 Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų Moterų tinklo verslininkių įspūdžiai iš mokymų “Baltų kultūros paslaugų kokybės vertinimas“

Atėjus pavasariui ir šylant orams  projekto “Tyrinėk baltus LLI-447” komanda organizavo dar vieną turizmo paslaugų kokybės vertinimo mokymų išvyką. Džiugiai nusiteikusios į kelionę leidosi Šiaulių prekybos pramonės ir amatų rūmų Verslo moterų tinklo narės, pažinti – įvertinti teikiamų paslaugų kokybę.

Norėdami parodyti ir suprasti kaip produktų, paslaugų teikėjai ir lankytojai (vartotojai) yra susiję turistiniame kontekste ir kaip sukurti vienodą ar bent panašų supratimą apie kokybės privalumus ar trūkumus, suburta suaugusių ekspertų grupė leidosi į dvi dienas trukusią, mokymų kelionę pajūrio krašte, pasineriant į kuršių genties kultūros subtilybes.

Šiaulių VMT narių kolektyvas vertino Plungėje teikiamas paslaugas, kurios paliko puikius įspūdžius: Žemaičių dailės muziejus pasitiko kultūrine ir istorine įvairove. Pasivaikščiojus nuostabiame Oginskių rūmų parko ansamblyje, dalyviais išbandė savo jėgas kurdami sėkmės autentišką amuletą. Klausydamiesi  tekstilininkės pasakojimų, mintimis buvo nukeltos į senuosius kuršių amatų paslaptys, pabandė šio amato subtilybes. Gomurius malonino greta Babrungo krioklio.

Antros dienos mokymai persikėlė į Palangą. Palanga ir gintaras – neatsiejami, tad savarankiškai pražygiavusios jūros pakraščiu išbandė Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus padalinio Palangos Gintaro muziejaus edukaciją „Baltų ženklų simboliai ir vaizdiniai“. Gintaras, liudijantis senuosius laikus ir savyje atskleidžiantis daugybę juose įamžintų ženklų, pasakoja savo istorijas, kurias  atpasakojo gidas.

Grįžinėjat ir kaip gi nepalankyti nuostabiųjų Žemaitijos gamtos perlų – Žemaitijos nacionalinis parko,  Siberijos pelkės pažintinis tako bei Platelių ežero.

Naujai atrasta Baltiška pasaulėjauta, Baltų meniniai simboliai, perimami iš kartos į kartą, senosios kultūros paveldas ir jame išlikę prasminiai ženklai ne vieną dalyvę paskatino iš naujo permąstyti šį palikimą. Ir puoselėti nuostabią praeitį, kuri mus visus sieja.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: