2022-08-13/14 Tyrinėjant Aukštaitijos paslaptis

Kiekvienos šiuolaikinės visuomenės vienetas – asmuo, supančią aplinką vertina skirtingai. Turizmo veiklos efektyvumas dabartinėje dinamiškoje aplinkoje priklauso nuo teikiamų paslaugų kokybės rodiklių, kuriuos būtina nuolat analizuoti ir vertinti. Tik mokydamiesi ir patys keliaudami kultūros keliu Baltų kelias įgyjame įsimintiną kultūrinę patirtį. Projekto “Tyrinėk baltus LLI-447” komanda organizavo dar vieną turizmo paslaugų kokybės vertinimo mokymų išvyką  į Aukštaitijos žemes.

Kelionės dalyviai išklausę trumpą paskaitą ir susipažinę su Baltų kelio standartizavimo klausimynu, turėjo galimybę vertinti teikiamų paslaugų kokybę įvairiose srityse. Ankstų rytą ekspertų komanda pajudėjo iš Šiaulių į ežeringą Aukštaitijos kraštą. Pirmasis grupės pasiektas kelionės taškas – nuostabus miestas Molėtai. Išbandę Molėtų turizmo ir informacijos centre siūlomas virtualias pramogas, dalyviai patraukė aplankyti Molėtų miesto įžymybių. Žingsniuojant taku palei Pastovio ir Pastovėlio ežerus, pamatyta puiki infrastruktūra, poilsio ir pramogų zonos pritaikytos miesto gyventojams ir svečiams. Dalyviai išmaišę Molėtus, pajudėjo į Alkūnų sodybą,  seną autentišką trobą statytą 1931m., renovuotą ir pritaikytą šiuolaikiškam žmogui, kurioje laukė vakarienė ir trumpas atokvėpis prieš naktinę edukaciją Lietuvos etnokosmologijos muziejuje –  žvaigždžių stebėjimą naktiniame danguje. Po įspūdingų vaizdų, įdomiausių faktų ir naujų žinių vėlyvą naktį dalyviai grįžo poilsiui į kaimo turizmo sodybą.

Antrąją dieną kiek pavargę, bet vis dar kupini gerų emocijų, pasistiprinę sočiais pusryčiais dalyviai grįžo į Lietuvos etnokosmologijos muziejų išbandyti ir įvertinti antrąją programos dalį. Vertintojai dalyvavo edukacijoje apie žmogaus ryšius su kosminiu pasauliu, etninius ryšius, astronomiją. Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje! Prikaupę žinių apie kosmosą ir  ne tik dalyviai pajudėjo link žemiškesnių dalykų – nuostabios Aukštaitijos gamtos, garsėjančios nesuskaičiuojamais ežerais ir ežerėliais, piliakalniais ir kalvomis.

Mokymų paskutinis, bet ne prasčiausias vertinamas objektas – modernus, interaktyvus Senovinės bitininkystės muziejus Stripeikiuose. Dalyviai muziejų įvertino kaip „didžiulė vyšnia ant torto“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: