2022-08-18 Foto ekspedicija į paslaptingąsias Biržų žemes

Siekiant populiarinant „Baltų kelią“  organizuota šeštoji fotografijos ekspedicija. Pasitelkiant fotografų komandą, ankstyvą karštos vasaros rytą patraukėme į Biržų kraštą. Nors kelionės metu netilo sąmojai dėl nenuspėjamų to krašto žemių ir atsiveriančių smegduobių, kurios bet kurią akimirką prasivėrusios pasiglemžia net namus, ar kitą biržiečių turtą, nepabūgę iššūkių leidomės į nuostabių fotokadrų medžioklę.

Neįsivaizduojamas Biržų kraštas be Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatyto apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Nors vasarą jau buvo stipriai įsibėgėjusi, bet ežerėliuose nepavyko pastebėti rausvų sieros bakterijų kolonijų, kurios šiuos ežerėlius nudažo rausvu atspalviu.

Ekspedicijai tęsiantis fotografai buvo pakviesti edukacijai į Milišiūnų avių ūkį, kuriame  auginamos jau retomis tapusios avių rūšys. Ne tik išgirdome, pamatėme jų skirtumus, bet palietėme ir paragavome puikaus skonio produktų.

Tai, kas vyksta požeme, puikiai pristato Biržų regioninio parko ekspozicija: fotografų akys ir objektyvai galėjo užfiksuoti žmonėms nepastebimus pokyčius po žeme, kurie įtakoją neprognozuojamų smegduobių atsivėrimą. Dalyviai liko nustebinti to krašto žmonių mokėjimu prisitaikyti ir nuostabia gidės iškalba.

Ekspedicijai persikėlus į lauką buvo aplankytas Eko basų kojų takas, pasigrožėta pažintiniais takais ir žymiuoju ilgiausiu pėsčiųjų tiltu Lietuvoje.

Ypatingai karšta diena išsunkė visas jėgas, bet foto ekspedicijos dalyviai ne tik užfiksavo, ką dažnai praleidžia pro akis, bet ir patys turėjo galimybę prisiliesti prie baltų kultūros ir ją išjausti. Puikiai pažįstamuose šiandien turistų lankomuose objektuose stengtasi įminti kuo daugiau baltų kultūros paslapčių: ieškota baltų mitologijos apraiškų šiuolaikiniame gyvenime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: