2022-11-07 Išvykstamieji mokymai vaikams įgavo pagreitį

Žinios ir kultūra. Kaip jos papildo viena kitą? Kada į kultūrą įtraukti vaikus ir ko iš šio proceso gali pasimokyti suaugusieji? Taigi dažnesnis sąlytis su kultūra – lankymasis muziejuje, galerijoje, edukacijų centruose – suteikia galimybę patirti įvairesnių emocijų, suformuoja subalansuotą ir įvairiapusiškesnį požiūrį.

Siekdami vaikams suteikti galimybę pažinti prigimtinę baltų kultūrą, išsikėlėme tikslą organizuoti išvykstamuosius mokymus vaikams projekte “Tyrinėk baltus”. Kultūra vaikams „prasideda“ tuo metu, kai jie pradeda suvokti, kas yra dabartis ir praeitis. Suvokimas vystosi nuo 0 iki 4-erių metų, taigi, lankytis su vaikais muziejuje ankstyvoje vaikystėje yra puikus būdas supažindinti juos su įvairia estetika. Vaikai turi nuostabių stebėjimo įgūdžių ir mėgaujasi muziejaus tyrinėjimu, pasitelkdami visas savo jusles.

Pasitelkdami visus pojūčius ir vaikų imlumą naujovėms, dideliu tempu jau įpusėjome išvykstamuosius vaikų mokymus. Aplankytos kelios skirtingos kryptys, susipažinta su to krašto gamtos kultūriniais paveldo objektais, ištyrinėti informatyvūs lankytojų centrai ir išmėginta ne viena edukacija. Daugybė nuostabių įspūdžių, vaikų juoko ir pedagogų dėkingumo už sudarytą galimybę mokytis kitoje aplinkoje, galimybę keliauti, pažinti, atrasti. Dar daug išvykstamųjų mokymų prieš akis, bet po tokių smagių nuotykių laukiame kitų mokymų su vaikais.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: