2022-11-11 | PROJEKTAS ,,PRAKTINIŲ ĮGŪDŽIŲ ARTELĖ“ – PUIKI GALIMYBĖ PASITIKRINTI ŽINIAS

Lijana Simsonienė – jauna perspektyvi moteris, kuri atvyko pas  mus siekdama išbandyti ir patikrinti savo įgyjamas žinias studijų metu, bei „pasimatuoti“ studijuojamą profesiją. Lijana dalyvaudama projekte „Praktinių įgūdžių artelė“ įgija profesinių įgūdžių darbo vietoje.

Papasakokite apie save.

Esu Lijana Simsonienė, Šiaulių valstybinės kolegijos Socialinio darbo studijų programos, 2 kurso studentė.

Iš kur sužinojote apie Nacionalinę regionų plėtros agentūrą ir projektą ,,Praktinių įgūdžių artelė”?

Apie Nacionalinę regionų plėtros agentūrą ir projektą ,,Praktinių įgūdžių artelė” sužinojau iš Šiaulių valstybinės kolegijos, Socialinio darbo katedros vedėjos Neringos Povilaitienės. Būtent ji papasakojo apie šią įstaigą ir jos vykdomą veiklą. Šią įstaigą katedros vedėja rekomendavo kaip vietą, kurioje galėčiau atlikti pameistrystę (pameistrystė– profesinio mokymo organizavimo forma – profesinio mokymo organizavimo būdas, kai mokymas ar jo dalis vykdoma darbo vietoje: įmonėje, įstaigoje, organizacijoje, ūkininko ūkyje, pas laisvąjį mokytoją) įsijungiant į projektą ,,Praktinių įgūdžių artelė” ir taip save išbandyti, pritaikyti studijų metu įgytas žinias ir toliau tobulėti.

Papasakokite apie savo darbo dieną pameistrystės metu. Kokias užduotis teko atlikti?

Įgijau nepamainomos patirties – turimas teorines žinias galiu pritaikyti praktiškai, nes projektų dalyviams taikomos bendrosios socialinės paslaugos: informavimas, konsultavimas, ir tai tiesiogiai susiję su būsimu darbu. Dalyvavimas projekte ,,Praktinių įgūdžių artelė” leido pajusti socialinį antrepreneriškumą, įsitraukiant į patį procesą, padėti rūpimais klausimais ,,čia ir dabar“, pamatyti pasiektus rezultatus. O rezultatai labai džiuginantys – įgalinimas duoda apčiuopiamus rezultatus: matoma sėkminga integracija į visuomenę, projekto dalyviai tampa savarankiškesni, mažiau priklausomi nuo kitų asmenų. Projekto ,,Gyvenu LT“ diskusija, kurioje teko dalyvauti ir man, tik patvirtino koks svarbus tarpinstitucinis bendradarbiavimas – kaip laiku surengta įvairių institucijų, organizacijų diskusija išsprendžia daugelį klausimų.

‌Ką išmokote/sužinojote naujo pameistrystės metu?

Sužinota ir išmokta daug. Išsiplėtė pažinčių ratas, sustiprintos užsienio, šiuo atveju rusų kalbos žiniosi, nes daug teko dirbti su projekto ,,Gyvenu LT” dalyviais. Išmokta į problemas žiūrėti socialinio darbuotojo akimis, rasti problemų sprendimo būdus praktiškai – ne teoriniame lygmenyje. 

‌Ką pasakytum kitiems praktikantams, savanoriams ar projektų dalyviams prieš čia ateinat? Arba gal nori ką nors pasakyti įstaigos darbuotojams?

Ką pasakyčiau kitiems norintiems savanoriauti ar atlikti praktiką šioje įstaigoje? Nebijoti naujovių, nežinomumo, bandykite save realizuoti visose, net ir sau nežinomose srityse, nes geriausias gyvenimo mokytojas patirtis! O tokios neįkainojamos patirtys tik patvirtina ar teisingame kelyje esi. 

Įstaigos darbuotojams nuoširdus Ačiū ! Be galo šiltas, nuoširdus kolektyvas. Lankstūs, atviri idėjoms, neabejingi kitų, kitataučių nelaimėms. Kolektyve jautiesi kaip šeimoje, kurioje rūpinasi vieni kitais! Be galo gera jaustis šios įstaigos dalimi ir, žinoma, dėkoju už visas patirtis.

Dėkojame Lijanai už pasidalinimą įspūdžiais.

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: