2017-12-01 │ PROJEKTO PARTNERIAI ŠIAULIUOSE

2017 m. gruodžio 1 dieną projekto Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“ partneriai iš Lietuvos ir Latvijos rinkosi į darbinį partnerių susitikimą Šiauliuose. Šis susitikimas įvyko verslo ir pasiekimų parodos ,,Šiauliai 2017“ metu, kurioje Nacionalinė regionų plėtros agentūra (projekto partneris) parodos lankytojus, miesto visuomenę ir svečius kvietė pabėgti nuo kasdienybės ir pasinerti į baltų kultūrą. Agentūros stende buvo pristatoma projekto idėja, tikslai, sukurtas virtualios realybės filmas apie gamtinį baltų kultūros paveldą.

Parodos metu vykusiame projekto partnerių darbiniame susitikime aptarti pagrindiniai probleminiai klausimai, iškilę pradėjus vykdyti projekto veiklas. Šiaulių turizmo informacijos centro atstovai pristatė numatomo logotipo / ženklo naudojimo vadovą, galimus pateikimo būdus, spalvinę gamą ir ženklo istoriją. Norima, kad projekto logotipas / ženklas atspindėtų baltų kultūra, taptų žmonių atpažįstamas ir išsiskiriantis iš kitų rinkoje esančių ženklų.

Partnerių susitikime pristatyta ir nauja mokymų programa, kuri skirta baltų ambasadoriams, smulkiesiems verslininkams, amatininkams. Judita Stulpinaitė, programos sudarytoja,  susirinkimo dalyviams išsamiai pristatė programos temas,  akcentavo, jog mokymuose dalyviams bus suteikiama žinių apie baltų kultūros paveldą, didelis dėmesys bus skirtas turizmo suvokimui, su baltų kultūra susijusių objektų aptarimui, dalyvių komunikacijos ugdymui, verslo įvaizdžio kūrimo svarbai. Mokymus pagal šią parengtą programą numatoma organizuoti 2018 m. pavasarį.

Taip pat kiekvienas partneris pristatė per pirmąjį projekto periodą įgyvendintas veiklas, pasiektus rezultatus, dalinosi savo patirtimis pristatant projektą vietos valdžios nariams. Aptarti ir ateities planai, artimiausi projekto renginiai organizuojami tiek Latvijoje, tiek Lietuvoje. Aptarę svarbiausius projekto Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“  klausimus, susitikimo dalyviai buvo pakviesti į Nacionalinės regionų plėtros agentūros / Baltų kelias parodos stendą, kuriame atsiskleidė baltų kultūros grožis bei tradicijos.


2017-11-22 │ PABĖK NUO KASDIENYBĖS – PASINERK Į BALTŲ KULTŪRĄ

Ar kada svajojai pažinti laukinę gamtą, pajusti lūšių alsavimą? O gal svajoji baltų genčių gyventas teritorijas pamatyti iš paukščio skrydžio?
Visa tai pajusti, pamatyti ir atrasti baltų kultūros magiją gali susiradęs mūsų stendą verslo ir pasiekimų parodoje ,,Šiauliai 2017“.

Paroda - kvietimas (LT)


2017-10-23 │ PARTNERIŲ SUSITIKIMAS JELGAVOJE

2017 m. spalio 23 dieną projekto Tarptautinio kultūros kelio ,,Baltų kelias“ partneriai iš Lietuvos ir Latvijos dalyvavo projekto partnerių susitikime Jelgavoje, Latvijoje.

Darbiniame projekto partnerių susitikime aptarti iškilę, pradėtų įgyvendinti veiklų, probleminiai klausimai. Daug dėmesio skirta aptarti rengiamos galimybių studijos pagrindinius aspektus, temines dalis, numatomus rezultatus bei galimas rizikas. Kuriama galimybių studija apims senovės baltų materialiojo ir nematerialiojo paveldo identiteto vertinimą ir pritaikomumą šiandieninės visuomenės poreikiams. Numatoma, kad šios galimybių studijos rezultatai ir atlikti tyrimai bus talpinami elektroninėje erdvėje bei prieinami kiekvienam besidominčiam baltų kultūra, turizmu.
Taip pat susitikimo metu aktyviai diskutuota apie projekto metu kuriamo Tarptautinio kultūros kelio ,,Baltų kelias“ vizualinį pateikimą, logotipą bei pristatymą įvairiose tarptautinėse parodose.  Kuriamas Tarptautinis kultūros kelias – tai turistinis maršrutas, kuris apjungs Lietuvos ir Latvijos teritorijoje esančius Baltų kultūros paveldo objektus, skatins Lietuvos ir Latvijos gyventojus labiau domėtis savo kraštu, istorija bei gamta.

Siekiant užtikrinti sklandų projekto Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“ įgyvendinimą numatoma, kad partneriai kitam darbiniui susitikimui susirinks gruodžio  1 dieną, kuomet Nacionalinė regionų plėtros agentūra projektą ir įgyvendintas veiklas pristatys Šiauliuose vykstančioje verslo ir pasiekimų parodoje.

Projektas Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“ įgyvendina Interreg V-A Latvija – Lietuva Programos 2014-2020 I prioritetą „Darni ir švari aplinka bendradarbiaujant“. Projektas tiesiogiai prisidės prie programos tikslo 1.1. „Padidinti lankytojų skaičių programos teritorijoje gerinant ir plėtojant kultūros ir gamtos paveldo objektus, paslaugas ir produktus“.

DSC_0208


2017-09-25 │ BALTŲ VIENYBĖS DIENA PALANGOJE

Šeštadienį Palangoje vykusi Baltų vienybės diena – tarsi tiltas jungiantis Lietuvos ir Latvijos žmones. Jau nuo pat ryto Palangoje šurmuliavo būrys žmonių iš Lietuvos bei Latvijos, skambėjo muzika, susirinkusius susiburti kvietė šventinis kermošius, baltų patiekalų barbekiu turnyras, interaktyvus fotoprojektas ,,Mus vienijanti Baltija“ ir kiti baltų kultūra atspindintys renginiai.

Turizmo aistruolius, mokslininkus, ekspertus iš Lietuvos ir Latvijos sukvietė tarptautinis turizmo forumas ,,Baltų kelias: kultūrinio turizmo perspektyvos“. Forumo pradžioje buvo pristatomas pradėtas vykdyti projektas Tarptautinis kultūros kelias ,,Baltų kelias“, kurio tikslas sukurti unikalų tarpvalstybinį turistinį maršrutą ,,Baltų kelias“, jungiantį įdomius jau egzistuojančius bei naujai kuriamus traukos objektus, esančius Lietuvos ir Latvijos teritorijoje. Projekto partneriai iš Lietuvos ir Latvijos pristatė savo veiklas, numatomus rezultatus. Viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros atstovė, projekto vykdytoja Akvilė Jagučanskytė džiaugiasi, kad šis projektas inovatyvus, įtraukiantis naujausius technologinius sprendimus ir baltų kultūrą pristatys ne tik tradiciniais turizmo pamėgtais būdais, tačiau pasiūlys, ir virtualios realybės pramogas, kurios akimirksniu žiūrintį nukels į senovės baltų kultūrą, supažindins su baltų amatais bei unikalia gamta. Visi norintys tarptautinio turizmo dalyviai galėjo turėjo galimybę išbandyti šią pramogą ir išvysti kuriamą filmuką. Tarptautinio turizmo forumo svečiai ir dalyviai dalinosi kultūrinio turizmo pavyzdžiais, kultūros kelių plėtros galimybėmis.

Šiame forume lankėsi ir garbingų svečių delegacija – Lietuvos ir Latvijos Parlamentų vadovai Viktoras Pranckietis ir Inara Mūrniecė, Lietuvos Kultūros ministerijos kancleris Laimonas Ubavičius, Latvijos Kultūros ministerijos valstybės sekretoriaus pavaduotoja Inita Pauloviča bei Tarptautinių santykių ir ES politikos skyriaus vedėja Solvita Apala, Tarpparlamentinių ryšių grupės nariai Kęstutis Masiulis (grupės pirmininkas), Rima Baškienė, Valerijus Simulik, Aurelijus Veryga. Šventiškai nusiteikę atstovai skatino susirinkusius domėtis baltų kultūra, keliauti ir pažinti Lietuvos bei Latvijos kraštus, pažinti unikalią gamtą ir tradicijas.


2017-09-08 │PROJEKTO PRISTATYMAS JAUNIMO PARODOJE ,,TAVO PIN KODAS“

Viešoji įstaiga Nacionalinė regionų plėtros agentūra dalyvavo jau ketvirtą kartą Šiauliuose organizuojamoje parodoje ,,Tavo PIN kodas“. Tai paroda, kurioje mažyliai, moksleiviai, jaunimas ir jų šeimos nariai susipažįsta su jaunimui skirtų veiklų gausa. Parodoje visi turi galimybė išbandyti savo jėgas šokiuose, dainavime, sporto užsiėmimuose ir kitose veiklose.

Parodos metu buvo pristatytas vykdomas projektas  ,,Tarptautinis kultūros kelias „Baltų kelias“. Agentūros atstovai susirinkusius supažindino su šio projekto tikslais, uždaviniais bei veiklomis. Nacionalinės regionų plėtros agentūros stendo magnetu tapo ,,Baltų kelio“ kuriamas virtualios realybės filmukas, kurį galėjo peržiūrėti kiekvienas norintis. Nors buvo atskleista tik maža dalelė filmuko, kuris perteikia Baltų gamtos paveldo unikalumą, tačiau sužavėti buvo visi – tiek maži, tiek dideli.


rodykle32aktyvu1

 

%d bloggers like this: